A PROMIS, apoi s-a tinut de cuvant! Cel mai nebun fan al lui Arsenal a facut un gest dubios dupa ce Bendtner a marcat! A pus si poza, sa vada TOATA lumea! FOTO

Nicklas Bendtner Anglia Arsenal Cardiff Stiri
Data publicarii: Vineri 03 Ianuarie 2014, 13:31
Data actualizarii: Vineri 03 Ianuarie 2014, 13:30

► Maine LIVE Sport.ro: 14:45 Blackburn – City, 21:30 Arsenal – Tottenham! Killer-ches si Pantili-demon in FA Cup!

Arsenal a revenit pe prima pozitie in clasamentul din Anglia dupa ce a trecut cu 2-0 de Cardiff, in chiar prima zi din an.

Unul dintre fanii londonezilor a promis pe Twitter ca daca Bendtner inscrie golul victoriei el se va manji cu gem in cap pana in picioare, semn ca nu era prea convins de sansele pe care le are danezul de a marca.

Totusi, in minutul 88, Bendtner a dat gol, insa nu pe cel al victoriei, pentru ca Walcott a inchis tabela dupa doua minute. Fiind un 'om de cuvant', dupa cum insusi a afirmat, el a cumparat gemul si a trecut la treaba.