VIDEO Cea mai mare răsturnare de scor din istorie! Cât s-a terminat meciul în care scorul la pauză era 0-33

Minnesota Vikings Dalvin Cook fotbal american Indianapolis Colts NFL Sporturi
Data publicarii: Luni 19 Decembrie 2022, 11:54
Data actualizarii: Luni 19 Decembrie 2022, 11:56

Minnesota Vikings a reușit performanța istorică în partida cu Indianapolis Colts din NFL.

Cea mai mare răsturnare de scor din istoria NFL, campionatul profesionist de fotbal american, a avut loc în partida din week-end dintre Minnesota Vikings și Indianapolis Colts, scrie CNN.

Minnesota Vikings - Indianapolis Colts 0-33 la pauză, 39-36 la final

Indianapolis a condus cu 33-0 la sfârșitul primei reprize, dar scorul final a fost 39-36 pentru Minnesota, după o a doua parte fabuloasă pentru gazde pe ”US Bank Stadium” din Minneapolis.

Dalvin Cook a fost eroul celor de la Vikings, cu un ”run” de 64 de yarzi realizat cu doar două minute înainte de finalul întâlnirii.