VIDEO | Nici vorba de PENALTY! Greseala INCREDIBILA de arbitraj dupa consultarea VAR! Faza de la meciul lui Atletico Madrid care a scandalizat pe toata lumea

VAR Atletico Madrid la liga Spania VIDEO | Nici borba de PENALTY! Greseala INCREDIBILA de arbitraj dupa consultarea VAR! Faza de la meciul lui Atletico Madrid care a scandalizat pe toata lumea
Data publicarii: Duminica 28 Iunie 2020, 08:37
Data actualizarii: Duminica 28 Iunie 2020, 08:39

Atletico Madrid s-a impus pe teren propriu in fata lui Alaves, scor 2-1.

Echipa antrenata de Diego Simeone s-a impus in ultima partida din campionat in fata lui Alaves, scor 2-1, insa meciul a avut parte de o faza extrem de controversata.

Saul a deschis scorul pentru Atletico Madrid in minutul 59, iar 14 minute mai tarziu Marcos Lorente a cazut in careul advers dupa o intrare prin alunecare a lui Duarte.

Desi jucatorul lui Alaves nu a avut nicio intentie de a-l atinge pe Lorente, arbitrul a consultat VAR si a decis sa acorde lovitura de la 11 metri.

Diego Costa a executat penalty-ul si Atletico si-a dublat avantajul de pe tabela.

Joselu a redus din diferenta in minutul 90+3, din penalty, insa a fost prea tarziu pentru Alaves ca sa mai poata salva ceva din partida.

Madrilenii raman pe locul 3 in La Liga, cu 58 de puncte, la 10 in spatele rivalei Real.