VIDEO Barca, eliminata de Sevilla din Cupa! Vezi super golul lui Xavi!

Data publicarii: Joi 14 Ianuarie 2010, 00:53
Data actualizarii: Joi 14 Ianuarie 2010, 08:40

FC Barcelona nu va putea sa-si apere cele sase trofee cucerite in 2009. Echipa lui Guardiola a fost eliminata de FC Sevilla, desi a castigat returul cu 1-0.

Ce a inceput prost s-a terminat si mai prost pentru Barcelona. Catalanii au avut probleme cu avionul in Andaluzia, insa au scapat teferi. Ei au anuntat ca singurele victime vor fi pe teren si vor fi jucatorii Sevillei.

Guardiola  a aruncat in atac ce a avut mai bun. Henry, Ibrahimovic si Messi au fost aruncati inca din primul minut, insa nu au reusit mare lucru. Xavi, desemnat cel mai bun coordonator din 2009, a reusit sa marcheze cu un super sut de la 20 de metri, in minutul 64. Navas marcase in prima repriza dupa o gafa a portarului Pinto, insa golul a fost anulat.

Barcelona pierde si ramane cu lupta din Primera. Asta dupa ce anul trecut a cucerit tot ce se putea pentru o echipa de club. In campionat, Barca se lupta cu Real Madrid la titlu, echipa eliminata si ea din Cupa.

Echipele de start:
Barcelona: Pinto; Alves, Pique, Puyol, Abidal; Busquets, Xavi, Iniesta; Henry, Ibrahimovic, Messi.

Sevilla: Palop; Konko, Escude, Drago, Navarro; Romaric, Duscher, Adriano, Navas, Renato; Negredo.