VIDEO! Un penalty dubios o elimina pe Villarreal din Cupa Spaniei cu Celta Vigo! A fost sau nu?

Data publicarii: Miercuri 13 Ianuarie 2010, 13:29
Data actualizarii: Miercuri 13 Ianuarie 2010, 13:32

Villarreal a ratat calificarea in sferturile de finala ale Cupei Spaniei, dupa ce a fost invinsa Celta Vigo cu 1-0, in mansa secunda a optimilor de finala ale competitiei.

Uncul gol al intalnirii a fost marcat de Trashorras, in minutul 90+2, dintr-un penalty extreme de contestat.

In tur scorul a fost egal, 1-1.

Partidele Racing Santander - Alcorcon (D3), in tur 3-2, Deportivo La Coruna - FC Valencia, in tur 2-1, Osasuna Pamplona - Hercules Alicante (D2), in tur 1-2, Getafe - Malaga, in tur 1-2, si FC Sevilla - FC Barcelona, in tur 2-1, se vor disputa miercuri, iar meciurile Real Mallorca - Rayo Vallecano (D2), in tur 1-2, si Atletico Madrid - Recreativo Huelva (D2), in tur 0-3, vor avea loc joi.