Tinta ironiilor, REAL MADRID! Aroganta SUPREMA a lui Gareth Bale! Cu ce banner a sarbatorit galezul calificarea la EURO

Gareth Bale s-a calificat impreuna cu Tara Galilor la EURO 2020.

Bale a fost titular in victoria decisiva a galezilor in fata Ungariei. Jucatorul lui Real i-a pasat lui Ramsey in minutul 15, care a inscris cu o lovitura de cap. Acelasi Ramsey a dublat avantajul galezilor in minutul 47, stabilind scorul final al partidei, 2-0.

Cu aceasta victorie, Tara Galilor si-a asigurat prezenta la Campionatul European din vara viitoare.

La finalul meciului, Bale s-a bucurat alaturi de colegii sai afisand un banner pe care erau inscriptionate urmatoarele cuvinte:

"Tara Galilor, golf, Real Madrid! In ordinea asta", a fost mesajul afisat de Gareth Bale pe un steag al Tarii Galilor.

Bucuria a starnit amuzament pe retelele de socializare, avand in vedere ca are un salariu la Real de aproximativ 1.3 milioane de euro pe luna.