FOTO Reacția iubitei lui Fede Valverde după golul marcat de galatic în El Clasico: mesajul s-a viralizat în timp record

fede valverde El Clasico Mina Bonino Spania
Data publicarii: Luni 17 Octombrie 2022, 11:40
Data actualizarii: Luni 17 Octombrie 2022, 12:06

Real Madrid și FC Barcelona s-au întâlnit în primul El Clasico al sezonului, în etapa cu numărul 9 din LaLiga, scor 3-1.

Campioana en-titre din Spania s-a impus fără drept de apel în derby-ul cu FC Barcelona și a trecut pe primul loc în clasament, având trei puncte avans. Scorul a fost deschis rapid, de Karim Benzema, în  minuutul 12, iar Fede Valverde a dublat avantajul gazdelor în minutul 35 al partidei.

Catalanii au reușit să reducă din diferență prin Ferran Torres în minutul 83, însă Rodrygo a închis tabela cu golul marcat din penalty în primul minut de prelungiri.

Mina Bonino, reacție incendiară după golul marcat de Fede Valverde

Mijlocașul de 24 de ani a reușit să marcheze al cincilea gol de la începutul acestui sezon, în cele 14 meciuri în care a evoluat.

După partidă, partenera fotbalistului a avut o reacție inedită pe contul de Twitter, unde a postat un mesaj: "Ziua de 15 este scandaloasă", făcând referire la reușita lui Valverde.