Pur si simplu FABULOS! Messi a mai spart un RECORD! Spania se inchina la el! Ce RECORD a mai doborat!

Lionel Messi Barcelona Osasuna Spania
Data publicarii: Duminica 26 August 2012, 22:42
Data actualizarii: Duminica 26 August 2012, 22:44

Leo Messi a marcat de doua ori la Pamplona cu Osasuna si a adus victoria Barcei.

Barca nu s-a mai distrat cu Osasuna ca in anii precedenti, cand catalanii s-au impus cu 8-0. Llorente a deschis scorul in minutul 17 iar oamenii lui Vilanova n-au avut reactie. Pana in minutul 76, cand Messi a deviat in poarta centrarea lui Alexis.

Tot Messi a marcat golul victoriei patru minute mai tarziu, cu un sut de la 14 metri!

Cu o dubla in prima etapa contra lui Sociedad si cu dubla de azi, Messi rescrie istoria din Primera. Este primul jucator din istorie care a reusit asa ceva in primele doua etape. Are deja patru goluri si il conduce la zero pe Cristiano Ronaldo, golgheterul de anul trecut.