OFICIAL: Barcelona a intrat in istorie intr-o singura seara! Messi si Neymar sunt 'actorii' principali! Seara care l-a ENERVAT pe Leo:

Lionel Messi Barcelona Neymar da Silva Tata Martino Spania
Data publicarii: Luni 19 August 2013, 07:32
Data actualizarii: Luni 19 August 2013, 07:32

► Da-le gol, Grozav! Bate-i, Hamza! Contra, macel ca pe vremuri! Swansea - Petrolul, joi 21:00, in direct PRO TV si Voyo.ro!

Barcelona a realizat mai multe premiere la un singur meci. Pe langa scorul extrem de rar pentru un meci de fotbal - 7-0 cu Levante, catalanii si-au mai trecut in dreptul lor niste evenimente.

Neymar a debutat intr-un meci oficial, primul de la venirea la Barca. Chiar daca a mai jucat pentru catalani, acum este adevaratul debut pentru el.

Messi are si el un record, daca poate fi numit astfel: argentinianul a fost schimbat pentru prima data intr-un meci al Barcei dupa aproape trei ani. El a iesit in minutul 70 si este prima data cand a fost inlocuit in campionat intr-un meci in care a inceput ca titular, dupa data de 19 septembrie 2010.

Se poate sa fi fost si nemultumiri in cazul lui Messi - asta pentru ca Leo nu suporta sa nu termine in teren un meci pe care l-a inceput. Martino a spus ca spera ca jucatorul sa inteleaga faptul ca e bine sa fie si menajat cateodata. Spre exemplu, el a marcat de doua ori aseara, iar la pauza era deja 6-0 pentru Barcelona.