VIDEO Nu s-a văzut la TV, dar camerele au surprins tot! Gestul reprobabil al lui Gavi către Vinicius Junior, în El Clasico

El Clasico fc barcelona Gavi Real Madrid Vinicius Junior Spania
Data publicarii: Vineri 07 Aprilie 2023, 10:18
Data actualizarii: Vineri 07 Aprilie 2023, 10:25

Real Madrid s-a calificat în finala Cupei Spaniei, după ce a învins-o fără drept de apel în deplasare, cu scorul de 4-0, pe FC Barcelona, în manşa secundă a semifinalelor competiţiei.

Eroul madrilenilor în meciul de pe Camp Nou a fost atacantul Karim Benzema, autorul unui hat-trick în repriza secundă, în minutele 50, 58 (din penalty) şi 80.

Golgheterul francez a contribuit şi la primul gol al oaspeţilor, oferindu-i pasa decisivă lui Vinicius Junior, care a deschis scorul în prelungirile primei reprize.

Tensiuni între Vinicius Junior și Gavi

Starul celor de la Real Madrid a văzut cartonașul galben încă din minutul 26, după un duel cu Gavi, însă a continuat să își provoace rivalii pe decursul partidei.

La finalul primei reprize, ibericul i-a reproșat adversarului: "Ești foarte rău!", iar brazilianul i-a răspuns la final: "Foarte rău? Îți aduci aminte? E atât de trist, acum ai fost eliminat din Cupă", moment în care Gavi a făcut un gest reprobabil, surprins pe camerele de filmat.