La fel ca Ronaldinho! Messi, aplaudat la scena deschisa de fanii madrileni!

Data publicarii: Miercuri 07 Ianuarie 2009, 13:42
Data actualizarii: Miercuri 07 Ianuarie 2009, 14:04
Lionel Messi este omul inceputului de an in Spania unde toata lumea, de la sustinatori la adversari, este la picioarele sale.

Dupa primul hattrick din 2009 cu care a castigat partida cu rivalii din Madrid de la Atletico, scor 3-1 din optimile Cupei Regelui, Lionel Messi a fost aplaudat la scena deschisa de suporterii madrileni.

Messi a ridicat tot stadionul in picioare la iesirea de pe teren in minutul 81 si a fost ovationat minute in sir. Argentinianul Barcelonei a intors aplauzele catre fanii lui Atletico in semn de fair play.

Episodul a reamintit tuturor de El Clasico de acum 3 ani cand Ronaldinho primea aplauze la scena deschisa pe Bernabeu unde a batut de unul singur pe Real Madrid.

"Messi mai primeste un cadou, insa pe langa victorie si aplauzele fanilor adversi cea mai mare satisfactie a fost senzatia ca a facut orice a vrut pe teren unde nu a avut rival. Pe banda dreapta l-a distrus pe Pernia iar in centru a innebunit pe toata lumea. Ceilalti nu au avut ce face decat sa-l felicite" au scris jurnalistii de la Marca.