Imagini nedifuzate de pe Camp Nou! Ce le-a spus Leo Messi coechipierilor sai la pauza!

Leo Messi Barcelona Real Valladolid Spania Imagini nedifuzate de pe Camp Nou! Ce le-a spus Leo Messi coechipierilor sai la pauza!
Data publicarii: Marti 06 Aprilie 2021, 10:45
Data actualizarii: Marti 06 Aprilie 2021, 10:56

Barcelona a castigat chinuit cu Valladolid, 1-0 si se pregateste de El Clasico.

Catalanii au fost afectati de pauza internationala, iar primul meci a semanat cu primele luni ale lui Ronald Koeman pe banca. Intrati cu 0-0 la pauza, dupa mai multe ocazii in care nu au reusit sa inscrie, jucatorii pareau frustrati de situatia din teren, acolo unde adversarul reusea sa se impuna.

Cu toate astea, capitanul Messi a fost surprins pe tunelul de la vestiare in timp ce isi incuraja echipa, transmitandu-le un mesaj razboinic, anunta Marca. Intreg momentul a fost captat de camerele Movistar.

"Sa mutam balonul de pe o parte pe alta, astfel incat sa umplem spatiul. Trebuie sa incepem sa avem un ritm mai alert, altfel se complica lucrurile. Trebuie sa mai facem un pas. Un gol, doar un gol", le-a spus Leo Messi coechipierilor sai pe tunel.