Betis a vrut s-o TERMINE pe Barca in lupta cu Real! Messi si Alexis au rezolvat meciul in 10 min! Barca 4-2 Betis! Vezi fazele meciului

Barcelona betis Spania
Data publicarii: Luni 16 Ianuarie 2012, 00:25
Data actualizarii: Luni 16 Ianuarie 2012, 00:48

Barca s-a apropiat iar la 5 puncte de Real si crede ca poate sa-i ia lui Mourinho inca un titlu in Primera! Chiar daca a tremurat in repriza a doua, la 2-2. echipa lui Guardiola a facut liniste in doar 10 minute! Xavi, Messi (2) si Alexis Sanchez au dat golurile Barcelonei.

LIVE TEXT:

min 85: GOOOOL Barcelona! Dorado face hent in careu si Barca are sansa de a se distanta pe tabela! Messi executa in forta si face 4-2! VEZI GOLUL!

min 75: GOOOL Barcelona! Xavi ii paseaza lui Alexis, chilianul trece de un fundas si trage de la marginea careului, la coltul scurt, Castro nu poate interveni! VEZI GOLUL!

min 75: Centrare a lui Dani Alves de pe partea dreapta, Alexis Sanchez reia cu capul pe langa, din 6 metri!

min 70: Mario vede al doilea cartonas galben pentru un fault la 18 metri de poarta lui Castro si este eliminat! Messi executa faza fixa, mingea loveste zidul!

min 69: Iniesta cade in careu dupa ce a fost impedicat de in adversar sa patrunda spre poarta, arbitrul ii da galben pentru simulare! Reluarile arata un fault CLAR asupra lui Iniesta!

min 52: GOOOL Betis! Santa Cruz primeste la marginea careului, controleaza excelent si trage plasat, Valdes nu poate sa faca nimic! VEZI GOLUL!

min 46: Schimbare la Barca: Cuenca iese, intra Dani Alves.

min 32 GOOOL Betis! Salva ii paseaza in fata portii lui Ruben Castro, care profita de iesirea gresita la offside a lui Mascherano si impinge mingea in poarta! VEZI GOLUL!

min 13: GOOOL Barca! Iniesta ii trimite lui Alexis Sanchez, chilianul centreaza ideal in fata portii, de unde Messi nu poate rata! 2-0! Barca inscrie de doua ori in numai 3 minute! VEZI GOLUL!

min 10: GOOOL Barca! Alexis Sanchez ii paseaza excelent lui Fabregas, sutul fostului mijlocas de la Arsenal loveste bara, dar sare la Xavi, care inscrie cu o executie simpla din careu! VEZI GOLUL!

min 8: Lovitura de colt executata pe coltul lung este deviata de un jucator al lui Betis, Valdes este din nou nevoit sa intervina!

min 7: Molina primeste o pasa perfecta de la Ruben Castro, scapa singur cu Valdes, dar portarul Barcelonei respinge in corner!

Barça; Valdés, Puyol, Mascherano, Abidal, Xavi, Sergio Busquets, Iniesta, Cesc, Cuenca, Messi, Alexis
Rezerve: Pinto, Alves, Piqué, Adriano, Thiago. Dos Santos, Sergi Roberto

Betis: Casto; Isidoro, Mario, Dorado, Nacho; Iriney, Cañas, Juanma, Jefferson Montero; Santa Cruz,  Ruben Castro