Geniul lui Mourinho loveste din nou! Higuain si Callejon duc Realul la 8 puncte de Barca! Mallorca 1-2 Real Madrid! VIDEO!

Real Madrid Spania
Data publicarii: Sambata 14 Ianuarie 2012, 22:50
Data actualizarii: Sambata 14 Ianuarie 2012, 23:01

Real Madrid a revenit dupa 0-1 la pauza, Jose Mourinho jucand in a 2-a repriza in sistemul 3-3-4! Bagat la pauza, Higuain a egalat iar Callejon a marcat al 7-lea gol in 7 meciuri!

Min 88. Mallorca cere penalty dupa o faza la Sergio Ramos

Min 85. GOOOOOL REAL MADRID!
Higuain si Benzema rateaza incredibil, mingea ajunge pana la Callejon care inscrie cu un sut imparabil! CLICK AICI PENTRU VIDEO!

Min 77.
Sergio Ramos inscrie dupa o faza fixa, golul este anulat pentru ofsaid. Reluarea arata insa ca fundasul Realului era pe linie cu un jucator de la Mallorca

Min 75.
Cristiano Ronaldo e aproape de gol insa sutul lui se duce in bara! A doua oara cand Real loveste bara in acest meci

Min 73. GOOOOL HIGUAIN!
Gonzalo Higuain inscrie dupa o pasa superba a lui Ozil. Sutul lui a fost insa deviat de un fundas si a trecut peste Aouate CLICK AICI PENTRU VIDEO!

Min 67.
Casillas se intinde dupa un balon greu, deviat de un fundas. Inca o ocazie importanta pentru Mallorca

Min 59.
> Totul pe atac! Kaka si Coentrao intra in locul lui Arbeloa si Marcelo! Real mai are doar 3 fundasi

Min 58.
Gol anulat pentru ofsaid al lui Victor

Min 57.
Callejon cade usor in careul advers, arbitrul nu acorda penalty

Min 45.
Higuain intra in locul lui Lassana Diarra.

Min 44.
Sergio Ramos e aproape de gol, lovitura sa de cap loveste bara!

Min 39. GOOOOL MALLORCA!
Hemed deschide scorul cu o lovitura de cap de langa Xabi Alonso. CLICK AICI PENTRU VIDEO!

Min 37.
Sut bun al lui Benzema de la marginea careului, Aouate prinde cu siguranta

Min 33.
Primul sut pe poarta Mallorcai este dat de Cristiano Ronaldo dintr-o lovitura libera de la 28m. Mingea s-a dus puternic dar pe centrul portii si a fost prinsa fara probleme de Aouate

Min 28.
Mallorca rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Scapat singur spre poarta, Hemed e ajuns in ultima clipa de Sergio Ramos, a sutat spre poarta insa mingea a trecut pe langa poarta lui Casillas.

Min 15.
Prima ocazie a Realului dupa o lovitura libera obtinuta in flanc de Cristiano Ronaldo. Mingea este respinsa greu din careu de gazde

Min 13.
Scapat singur cu portarul, Callejon e oprit eronat de tusier pentru un ofsaid. Reluarile arata ca atacantul Realului a plecat din pozitie regulamentara

Min 12.
Mallorca cere penalty dupa o interventie a lui Lassana Diarra la un jucator advers

Min 10.
Mallorca are o noua ocazie dupa o faza a lui Chori Castro

Min 6.
Lovitura libera periculoasa a lui Mallorca din flancul drept dupa o tinere a lui Sergio Ramos la Tissone - centrarea este respinsa fara probleme de Arbeloa

Min 3.
Inceput bun de meci pentru Mallorca - acestia au avut o ocazie in flancul drept insa centrarea nu a ajuns decat la Ozil care a scos mingea din zona periculoasa

Jose Mourinho spera sa obtina o noua victoria in Spania si sa ajunga la 8 puncte de rivala Barcelona, cel putin pana meciul catalanilor de maine seara cu Betis.

Real nu va avea deloc o misiune usoara - anul trecut, nu au reusit decat un 0-0 pe stadionul celor de la Mallorca, in chiar primul meci al lui Mourinho pe banca lui Real in Primera Division.

Mallorca are un sezon mai slab - e doar pe locul 14 in Primera cu 19 puncte si a castigat ultima oara pa 11 Decembrie, 1-0 pe terenul lui Zaragoza. Ultima victorie acasa a lui Mallorca a fost pe 27 Noiembrie, 2-1 cu Santander.