Barcelona Osasuna osasuna - barcelona Spania
Data publicarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 19:13
Data actualizarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 19:20

Barcelona s-a împiedicat din nou în La Liga. Catalanii au condus-o de două ori pe Osasuna, dar meciul s-a încheiat la egaliatte, scor 2-2.

Jucătorii lui Xavi nu au reușit să se revanșeze față de suporteri pentru eliminarea din Champions League. Nico a fost cel care a deschis scorul pentru catalani în minutul 12, dar bucuria acestora nu a durat mult. Osasuna a restabilit egalitatea prin Garcia, două minute mai târziu.

Barcelona, un nou pas greșit în La Liga

Puștiul Abdessamad Ezzalzouli a marcat primul său gol pentru echipa de seniori a Barcelonei în minutul 49, iar totul se îndrepta către o victorie a echipei blaugrana.

Avila a dat lovitura în minutul 86 și a stabilit scorul final, 2-2. Barcelona rămâne pe locul opt, cu 24 de puncte, la trei puncte distanță de ultimul loc de Europa, ocupat de Rayo Vallecano. Lider este Real Madrid, cu 39 de puncte.

Pentru Barcelona urmează duelul cu Elche, de pe teren propriu.

Două victorii, două rezultate de egalitate și două înfrângeri a bifat Barcelona cu Xavi pe banca tehnică.