VIDEO Barcelona, ce chin! Catalanii lui Xavi abia au reușit să învingă o echipă din liga a patra

fc barcelona Barbastro Fermin Lopez Raphinha Robert Lewandowski Spania
Data publicarii: Luni 08 Ianuarie 2024, 08:16
Data actualizarii: Luni 08 Ianuarie 2024, 08:19

Trupa catalană s-a calificat greu în optimile Cupei Spaniei.

FC Barcelona a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-2, formaţia de liga a patra Barbastro, în 16-imile Cupei Spaniei, și catalanii lui Xavi s-au calificat astfel în optimile competiţiei.

Barcelona a deschis scorul pe terenul micuţei echipe Barbastro, în minutul 18, prin Fermin Lopez, şi a intrat cu avantaj minim la pauză.

Raphinha a făcut 2-0 în minutul 52, însă echipa din liga a patra nu s-a lăsat şi Adria de Mesa a reuşit să reducă din diferenţă în minutul 60, după un corner.

Robert Lewandowski și-a făcut din nou datoria

Barcelona a primit apoi un penalty, transformat de Robert Lewandowski în minutul 88, dar ultimul cuvânt l-au avut gazdele.

Marc Prat a transformat şi el un penalty acordat lui Barbastro, în minutul 90+3, şi Barcelona s-a calificat în optimile Cupei Spaniei cu un 3-2 muncit.