Asta e GOLUL DECENIULUI in Spania! Messi si Ronaldo nu l-ar fi dat NICIODATA! Faza care i-a innebunit pe fani

Real Mallorca gonzalo castro Real Sociedad Spania
Data publicarii: Miercuri 11 Ianuarie 2012, 09:05
Data actualizarii: Miercuri 11 Ianuarie 2012, 09:06

Spania a innebunit dupa meciul asta! Fanilor nu le-a venit sa creada: asta e show, nu ce face Barcelona!

Mallorca a batut-o cu 6-1 pe Real Sociedad si merge in sferturile de finala ale Cupei Spaniei. Dupa ce a pierdut cu 2-0 in tur si era condusa cu 1-0 la finalul primului sfert de ora din meciul care trebuia sa o salveze, Mallorca a dat start la distractie! A facut 4-1 pana la pauza, dupa ce a stabilit un record incredibil: a marcat toate golurile in 6 minute! In partea a doua, distractia a continuat cu inca doua goluri, care i-au facut pe suporterii din fata televizoarelor sa regrete ca nu si-au luat bilet la meci!

Nici vreun sut de la distanta, nici vreo executie geniala nu au intrat pentru suporteri in clasamentul pentru golul meciului Gonzalo Castro a fost erou fara ca macar sa-si propuna asta! A dat cel mai simplu gol din cariera si a devenit erou la Mallorca!

La 3-1, i-a furat INCREDIBIL mingea lui Zubikarai, care se pregatea sa degajeze, si a inscris in poarta goala! Portarul lui Sociedad s-a dat cu capul de pamant: nu l-a vazut pe adversarul sau, care tocmai revenea in teren din zona panourilor publicitare :)