Geniul lui Mourinho a decis: Malaga 0-1 Real dupa o gafa fabuloasa a lui Caballero! Real are 96% sanse sa joace cu Barcelona in sferturile Cupei! Vezi golul aici:

Spania
Data publicarii: Miercuri 11 Ianuarie 2012, 00:19
Data actualizarii: Miercuri 11 Ianuarie 2012, 01:02

Real Madrid a castigat cu 1-0 dupa un gol al lui Benzema, din pasa lui Ozil. Ambii jucatori au fost trimisi in teren de Mourinho din postura de rezerve! Realul va intalni aproape sigur Barcelona in sferturi, care a invins in tur cu 4-0 pe Osasuna!

CLICK AICI pentru a vedea golul lui Benzema si gafa IMENSA a lui Caballero!

'93 Meciul se termina 1-0 pentru Real care merge in sferturi, acolo unde va juca cel mai probabil cu Barcelona.

'90 OCAZIE pentru Malaga, insa lovitura de cap se duce milimetric pe langa bara!

'89 Nervii cedeaza pe teren! Sergio Ramos ... il loveste si el in figura pe Rondon dar vede doar galben!

'87 Arbeloa vede      dupa o lovitura de cot!

'80 Meciul si-a pierdut din ritm! Real asteapta finalul cu o piramida 4-3-2-1 defensiv iar Malaga nu are forta sa inscrie!

'75   <   Ies Isco si Eliseu si intra Maresca si Buonanotte    >  Rondon baga o "coasa" la Coentrao si vede galben! ...

'72 GOOOOOOOL Real Madrid!!!!!!!   Benzema trage din careu din pasa lui Ozil (da, ambii sunt schimbarile lui Mourinho) iar Caballero scapa mingea in poarta ca in curtea scolii!

'70 Mourinho nu mai are rabdare   <   cu Higuain si isi trimite tancul in lupta!    >   Benzema creaza panica la primele 2 faze ofensive!

'67   <   Iese Fernandes, intra Rondon    >

'65 Ce ocazie!!! Ronaldo rateaza una dintre cele mai mari ocazii din cariera! Singur-singurel din 7 metri, cu capul, trimite pe colt insa portarul reuseste sa trimita in corner!

'60 Coentrao il calca evident pe un adversar pe glezna, din spate, insa arbitrul nu da nici fault la o faza care cerea un cartonas galben si jumatate! Eliseu baga o "motoreta" si il intrece pe Arbeloa in sprint, desi era cu 7 metri in spatele lui la start!

'55 Ronaldo cere fault la un umar la umar... clasic! Ozil e omul cu pasa! A intrat foarte bine in joc la Real si "vede" bine culoarele.

'50 Real Madrid preseaza! Mourinho a dictat noua tactica: 7 oameni in atac! Isco face jaloane cu 3 jucatori de la Real insa Eliseu trage putin pe langa bara!

'46 A inceput a doua repriza

"Dupa cum www.sport.ro anticipa" :) Mourinho nu l-a iertat   <  pe Kaka! L-a bagat   >   pe Marcelo pe stanga in a doua repriza!

O PRIMA REPRIZA echilibrata, in care Real a inceput mai greu dar a terminat in forta! Daca nu era Kaka in atac sa strice orice faza si daca Ronaldo ar fi avut mai mult tupeu, scorul ar fi fost altul pe tabela!

'45 Ce nebunie! Sergio Ramos trimite cu capul la o palma de bara iar Eliseu expediaza o torpila in vinclu, la ultima faza! Coentrao a terminat repriza pe jos!

'43 Demichelis il "urca pe reclame" pe Coentrao si vede galben ...

'41   >   Intra Ozil in locul accidentatului Khedira

'40   +    Khedira s-a rupt la cea mai mare ocazie a Realului!

'35 Lass, Khedira si Xabi Alonso apara Realul mai ceva ca Marele Zid Chinezesc!!! Jucatorii Malagai abia ajung la 35 de metri de poarta! Kaka face totul praf in atac, greseste aproape orice minge!

'30 "Baiiiii, de ce??? De ce galben?" Mourinho tipa la arbitru dupa ce Arbeloa vede cartonas ...

'25 Cinci minute echilibrate, in care Realul incearca sa patrunda de pe benzi in centru insa inchizatorii Malagai nu dau culoare de patrundere iar Coentrao si Arbeloa se opresc la 20 de metri din lipsa de variante.

'20 Inca o ocazie pentru Malaga, la sutul lui Seba Fernandez, in urma unei pozitionari gresite a defensivei Realului la o faza fixa.  Pellegrini muta tactic, il trece pe Eliseu in banda dreapta!

'18 Lass ...

'15 Faza superba a Malagai, insa centrarea nu ajunge la Isco. Real aglomereaza zona centrala cu 5 jucatori!

'10 Van Nisterlooy loveste cu capul din 7 metri insa mingea se duce peste!

'5 Meciul este echilibrat la mijlocul terenului. Mourinho tipa la Pepe: "Da-o in banda!!!"

'0 A inceput meciul

==============

Primul 11 Malaga:
Caballero; Sergio Sánchez, Demichelis, Mathijsen, Monreal; Seba, Toulalan, Cazorla, Eliseu, Isco; Van Nistelrooy.

Primul 11 Real:
Casillas,
Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi y Lass - Kaka, Cristiano si Higuaín

Benzema e absent in echipa de start a lui Mourinho. Francezul este eroul antrenorului pentru 2012. A dat 2 cu Granada si unul cu Malaga, in primele 2 meciuri ale lui 2012.

Sport.es ii readuce aminte lui Pellegrini cat de tare trebuie sa il urasca pe Mourinho inaintea acestui meci. Ii cere razbunare fostului antrenor al Realului, despre care Mourinho a ras: "Diferenta dintre mine si Pellegrini e ca eu nu voi ajunge sa o antrenez pe Malaga, cand voi pleca de la Real!".