FC Barcelona - Atletico Madrid 1-0 | Xavi Hernandez, victorie a la Simeone pe Camp Nou! Ferran Torres a înscris singurul gol

FC Barcelona - Atletico Madrid la liga Spania
Data publicarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 18:58
Data actualizarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 19:12

FC Barcelona s-a impus în duelul de pe teren propriu cu Atletico Madrid.

FC Barcelona - Atletico Madrid 1-0

FINAL! Catalanii câștigă și se distanțează la 11 puncte de Real Madrid în clasamentul din LaLiga!

Min. 46: A început a doua repriză!

PAUZĂ

Min. 44: GOOOOOL BARCELONA! Ferran Torres primește perfect de la Raphinha și îl învinge pe Oblak cu un șut din afara careului!

Min. 10: Numele lui Leo Messi a fost scandat în tribunele de pe Camp Nou!

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

Echipele de start!

• FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Alonso, Balde - de Jong, Busquets, Gavi - Raphinha, Lewandowski, Torres
  • Atletico Madrid: Oblak - Molina, Savic, Gimenez, Hermono, Carrasco - de Paul, Witsel, Lemar - Correa, Griezmann

știre inițială

Cele două echipe își dau întâlnire pe Camp Nou în etapa cu numărul 30 din La Liga. Ultima confruntare dintre FC Barcelona și Atletico Madrid s-a întâmplat în turul campionatului, atunci când catalanii au câștigat pe Wanda Metropolitano, scor 1-0.

FC Barcelona - Atletico Madrid 0-0! Meci tare în La Liga

Atletico Madrid a învins-o pe FC Barcelona ultima dată în 2021. Trupa lui Diego Simeone s-a impus atunci pe teren propriu cu 2-0, grație reușitelor lui Lemar (minutul 23) și Luis Suarez (minutul 44).

În campionatul Spaniei, FC Barcelona ocupă prima poziție cu 73 de puncte după 29 de etape disputate, în timp ce Atletico Madrid completează podumul cu 60 de puncte. Catalanii au înregistrat 23 de victorii, patru egaluri și două înfrângeri, iar echipa lui „Cholo Simeone” a obținut doar 18 câștiguri șase remize și cinci eșecuri.