7-2 in minutul 90+3, iar Barcelona primeste penalty! In fata hat trick-ului, Messi face un gest care arata cine este cu adevarat! VIDEO

Barcelona a maturat-o pe nou promovata Huesca cu 8-2!

Barcelona le-a umplut poarta nou promovatilor de la Huesca. Opt goluri au marcat catalanii in victoria impotriva micutei echipe, care a reusit sa puncteze si ea de doua ori pe Nou Camp.

Leo Messi a marcat o dubla, Suarez la fel. Au mai punctat Dembele, Rakitic si Jordi Alba, in timp ce Jorge Pulido si-a dat un autogol.

Pentru Huesca au marcat Hernandez si Alex Gallar.

In fata triplei, Messi l-a lasat pe Suarez sa bata penalty

Ultimul gol al Barcelonei a fost marcat in minutul 90+3, dintr-un penalty. La acea faza, Leo Messi a decis, desi avea sansa triplei, sa ii dea mingea lui Suarez. Uruguayanul a reusit sa marcheze.