Autor: Sport.ro
Vineri 07 Septembrie 2018, 10:34

A fost spectacol in prima zi de Nations League! Bale a inscris un super gol, dar nici georgianul Chakvetadze nu s-a lasat mai prejos.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Ce n-au reusit Muller sau Mbappe in Germania - Franta 0-0, a reusit un georgian in varsta de 19 ani.

Giorgi Chakvetadze a inscris un super gol in partida pe care Georgia castigat-o cu scorul de 2-0 in Kazahstan. Celalalt gol al partidei a fost inscris in minutul 74' de Serghei Mali.

Fotbalistul care a marcat in minutul 69' un gol asemanator cu cel reusit de Bale (VIDEO AICI) este legitimat in Belgia la Gent si se afla la a doua selectie pentru nationala. Acesta a fost crescut de Dinamo Tibilisi si este cotat la 3 milioane de Euro de site-ul de specialitate Transfermarkt.com.

Romania debuteaza astazi in Nations League! De la ora 21:45 in direct la PRO TV este Romania - Muntenegru.