SERBIA - ROMANIA | CE FAZA! Chipciu a avut momentul primei reprize cu Serbia! TORPILA trimisa de roman

Luni 10 Septembrie 2018, 22:43

Urmareste AICI meciul dintre Serbia si Romania in direct la PROTV.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Alex Chipciu a fost cel mai bun jucator al echipei lui Cosmin Contra in prima repriza de la Belgrad cu Serbia. Jucatorul celor de la Sparta Praga a fost folosit in flancul drept al atacului in sistemul 4-3-3 si a reusit mai multe interceptii - din pacate, pasele spre Tucudean nu au ajuns la atacantul CFR-ului.

Chipciu a reusit o faza superba cand a driblat aproape de tusa un adversar in careu, insa centrarea pe jos nu a fost finalizata. Tot Chipciu a avut si cea mai mare ocazie la chiar ultima faza a reprizei.

Sutul lui Chipciu s-a dus in bara transversala! Scorul la pauza a fost stabilit de Mitrovic - atacantul lui Fulham a marcat pentru 1-0 in minutul 26.

Reacţia Parchetului la acuzaţiile că a ”cenzurat” comunicate ale Secţiei de investigare a magistraţilor în cazul Kovesi