LIVE TEXT Nations League | Italia "spulberă" visele ungurilor de a ajunge în play-off-ul competiției. Anglia a fost la un pas să-i întoarcă pe nemți, iar Finlanda a retrogradat-o pe România

Liga Natiunilor adam lang Italia puskas arena Ungaria Nations League
Data publicarii: Luni 26 Septembrie 2022, 23:45
Data actualizarii: Luni 26 Septembrie 2022, 23:58

Show de proporții în Nations League. Anglia - Germania s-a terminat 3-3, iar Ungaria a pierdut în fața Italiei, scor 0-2, pe teren propriu.

Rezultate Nations League

LIGA A, GRUPA 3:

Anglia - Germania 3-3

• GOL Germania! Gundogan deblochează tabela în minutul 52 în fața Angliei, care a retrogradat deja în Liga B.
  • GOL Germania! Kai Havertz înscrie un gol genial împotriva Angliei. Nick Pope, lăsat mască.
  • GOL Anglia! Luke Shaw reduce diferența în minutul 72.
  • GOL Anglia! Mason Mount restabilește egalitatea în minutul 75.
  • GOL Anglia! Kane plasează mingea în colț din penalty și întoarce scorul în favoarea englezilor.
  • GOL Germania! Kai Havertz fructifică în urma unei erori comise de Nick Pope, goalkeeperul englezilor.

Ungaria - Italia 0-2

• GOL Italia! Giacomo Raspadori îl învinge pe Gulacsi fără nicio problemă. Italienii deschid scorul în prima parte a jocului după o fază superbă.
  • GOL Italia! Dimarco! Oaspeții majorează scorul în minutul 52 și "spulberă" visele ungurilor de a ajunge în play-off-ul competiției.

LIGA B, GRUPA 3

România - Bosnia și Herțegovina 4-1

• GOL România! Dennis Man (38') înscrie superb după ce Bancu îi trimite o pasă la marginea careului. "Tricolorii" deschid scorul în prima parte a jocului.
  • GOL România! George Pușcaș majorează diferența din pasa lui Bancu în minutul 73.
  • GOL Bosnia! Dzeko intră în minutul 71 și reușește să se impună pe tabelă în minutul 77.
  • GOL România! Rațiu este omul potrivit, la momentul potrivit. Fotbalistul înscrie golul trei și este pe cale să securizeze cele trei puncte pentru "tricolori".
  • GOL România! George Pușcaș primește o pasă în marginea careului și plasează mingea în plasa porții.

Muntenegru - Finlanda 0-2

• GOL Finlanda! Antman înscrie în minutul 47. Nordicii au la dispoziție 43 de minute să se salveze de la retrogradare.
  • GOL Finlanda! Kallman majorează scorul în minutul 53 și sunt la un pas să rămână în Liga B.

LIGA C, GRUPA 4

Gibraltar - Georgia 1-2

• GOL Georgia! Khvicha Kvaratskhelia, starul lui Napoli, deschide scorul în minutul 19 dintr-o lovitură de la unsprezece metri.
  • GOL Georgia! Tsitaishvili majorează diferența în minutul 49.
  • GOL Gibraltar! Annesley înscrie în minutul 77.

Macedonia de Nord - Bulgaria 0-1

• GOL Bulgaria! Despodov deschide scorul în minutul 50 și urcă pe poziția a doua în clasamentul LIVE.

LIGA D, GRUPA 2

San Marino - Estonia 0-4

• GOL Estonia! Anhier deschide scorul în minutul 38.
  • GOL Estonia! Teniste majorează diferența în minutul 56.
  • GOL Estonia! Sappinen marchează golul trei în minutul 66.
  • GOL Estonia! Anier marchează golul patru pentru naționala sa.

știre inițială

• Liga Națiunilor continuă luni seara cu întâlniri din toate cele patru divizii valorice, de la Liga A la Liga D. Ultimul hop pentru ”minunea” Ungaria este, de la ora 21:45, meciul cu Italia pe ”Puskas Arena”.

Adam Lang, fotbalistul dat afară de la CFR de Dan Petrescu, integralist în campania de excepție a maghiarilor

Din Grupa 3 a Ligii A, de unde Anglia a retrogradat și unde Germania nu mai are obiectiv, calificata în play-off se va alege dintre Ungaria și Italia: maghiarii au 10 puncte după o campanie de excepție, în care fotbalistul dat afară de Dan Petrescu de la CFR Cluj, Adam Lang, a fost până acum integralist, iar italienii au 8 puncte.

Rezultatele Ungariei în divizia de elită a Ligii Națiunilor sunt 4-0 (d) și 1-0 (a) cu Anglia, 1-0 (d) și 1-1 (a) cu Germania, și 1-2 (d) cu Italia.