Romania preliminarii EURO 2020 Suedia Nationala ROMANIA - SUEDIA, VINERI 15 noiembrie, 21:45 in direct la PRO TV | Suedia si-a anuntat lotul pentru meciul cu Romania! 4 jucatori au pauza pana la meciul cu nationala lui Contra
Data publicarii: Miercuri 06 Noiembrie 2019, 15:08
Data actualizarii: Miercuri 06 Noiembrie 2019, 15:14

Suedia si-a anuntat lotul pentru dubla cu Romania si Feroe.

Romania o va intalni pe Suedia, vineri, 15 noiembrie pe Arena Nationala de la ora 21:45 in direct la Pro TV. Tricolorii au neparat nevoie de un succes pentru a mai pastra sanse de calificare la Campionatul European din 2020. Daca reusesc o victorie cu Suedia, tricolorii au nevoie sa scoata cel putin un punct din deplasarea cu Spania.

Suedia si-a anuntat lotul pentru partida cu Romania si va veni la Bucuresti cu cea mai buna garnitura. Marcus Danielson, Sebastian Larsson, Muamer Tankovic si Andreas Granqvis vor beneficia de mai mult timp de odihna pana la partida cu Romania. Campionatul in Suedia s-a terminat, iar cei 4 fotbalisti evolueaza pentru Djugardens, Hammarby, Helsinborgs, respectiv AIK, echipe din campionatul Suediei.

Lotul Suediei pentru dubla cu Romania si Feroe:

Portari: Robin Olsen (apartine de Cagliari, dar este imprumutat la Roma), Karl-Johan Johnsson (FC Copenhaga), Robin Nordfeldt (Swansea)

Fundasi: Pierre Bengtsson (FC Copenhaga), Marcus Danielson (Djurgardens), Pontus Jansson (Brentford), Riccardo Gagliolo (Parma), Andreas Granqvist (Helsinborgs), Filip Helander (Rangers), Mikael Lustig (Gent), Victor Nilsson Lindelof (Manchester United)

Mijlocasi: Albin Ekdal (Sampdoria), Sebastian Larsson (AIK), Kristoffer Olsson (Krasnodar), Mattias Svanberg (Bologna), Gustav Svensson (Seattle Sounders), Muamer Tankovic (Hammarby), Emil Forsberg (RB Leipzig), Dejan Kulusevski (Parma), Ken Sema (Udinese)

Atacanti: Marcus Berg (Krasnodar), Sebastian Andersson (Union Berlin), Alexander Isak (Real Sociedad), Robin Quaison (Mainz), John Guidetti (Alaves)