VIDEO Replica lui Miodrag Belodedici pentru Jose Mourinho: "Normal că m-ar lua! Știți care e problema?"

Miodrag Belodedici Generatia de aur Jose Mourinho meci generatia de aur Nationala
Data publicarii: Duminica 26 Mai 2024, 18:55
Data actualizarii: Duminica 26 Mai 2024, 19:08

Generația de Aur s-a impus în fața Legendelor Lumii în meciul de retragere, scor 3-2, pe Arena Națională. Meciul a fost transmis în direct pe PRO TV și VOYO.

După partida de pe Arena Națională, Jose Mourinho, antrenorul echipei World Stars, a mărturisit după meci că l-a impresionat profund Miodrag Belodedici, fostul stoper al României.

Lăudat de Jose Mourinho, fostul internațional român a venit cu o replică pentru tehnicianul portughez, vorbind și despre emoțiile pe care le-a trăit cu ocazia acestui eveniment.

"Oamenii au rămas cu ce trebuia să rămână, cu acele calificări la Mondiale și Europene. Ăsta a fost un meci de recreere. Am respectat ce ne-a zis nea Puiu. Atacanții nu prea respectă regulile, noi, fundașii, respectăm.

Normal că Mourinho m-ar lua, dacă aș avea 20-22 de ani. Știți care e problema? Problema este ca postul meu s-a desființat și ar trebui să joc pe alt post", a declarat Miodrag Belodedici, după meci.

Generația de Aur - World Stars 3-2

Oaspeții au deblocat tabela de marcaj în minutul 21, după ce Karagounis i-a scos mingea la marginea careului lui Rivaldo. Fotbalistul a înscris cu stângul, fără preluare, la colțul lung.

Tot în prima parte a venit și al doilea gol pentru echipa World Stars. Pandev a majorat diferența.

Cu câteva momente înainte de fluierul de final al primei părți, Gică Hagi i-a pasat la marginea careului de 16 metri lui Basarab Panduru, care l-a învins elegant pe Dida cu un șut plasat la colțul lung.

În actul secund, Gică Hagi a fructificat o lovitură de la 11 metri în minutul 64, iar Costel Gâlcă a adus victoria Generației de Aur în minutul 72, cu o lovitură de cap precisă.