Meciul de adio al Generației de Aur a doborât recordul de asistență pe Arena Națională!

Generatia de aur FCSB Nationala
Data publicarii: Sambata 25 Mai 2024, 22:54
Data actualizarii: Sambata 25 Mai 2024, 22:54

Generația de Aur a învins World Stars în meciul de retragere, scor 3-2, într-un meci transmis în direct pe PRO TV și VOYO.

Pentru selecționata condusă de Jose Mourinho au marcat Rivaldo (minutul 21) și Pandev (minutul 28), în timp ce pentru ”Generația de Aur” au înscris Basarab Panduru (minutul 41), Gică Hagi (minutul 64) și Costel Gâlcă (minutul 72).

Meciul de retragere al Generației de Aur a doborât orice record de asistență

Meciul de adio al ”Generației de Aur” a stârnit un interes imens în rândul suporterilor dorinici să retrăiască emoțiile din 1994, când echipa națională a României a ajuns până în sferturile de finală ale Cupei Mondiale.

Fanii români au luat cu asalt Arena Națională, iar evenimentul a doborât orice record de asistență. La meciul dintre Generația de Aur și selecționata pregătită de Jose Mourinho au fost prezenți nu mai puțin de 54.967 de spectatori.

Meciul de retragere al ”Generației de Aur” a depășit recordul stabilit în acest sezon la meciul dintre FCSB și CFR Cluj, scor 0-1, partidă la finalul căreia roș-albaștrii au primit titlul de campioni ai României. Atunci, pe Arena Națională au fost prezenți 54.673 de spectatori.