PRIMA REACTIE DIN VESTIARUL Romaniei U19, dupa infrangerea dramatica din minutul 90+2. Ce i-au spus colegii lui Morutan

romania u19 ucraina u19 constantin dima Olimpiu Morutan Nationala
Data publicarii: Marti 27 Martie 2018, 21:13
Data actualizarii: Marti 27 Martie 2018, 21:15

Romania U19 1-2 Ucraina U19. Am ratat calificarea in minutul 90+2, dupa ce Morutan a fost eliminat stupid imediat dupa ce a marcat golul de 1-0 in minutul 77.

Constantin Dima, unul dintre fotbalistii importanti ai nationalei Romaniei U19, care nu a putut juca astazi din cauza unei accidentari, a fost primul care a vorbit dupa meciul cu Ucraina. El i-a luat apararea lui Morutan si a spus ca "aceasta generatie va juca pe marile stadioane ale lumii".

"E o durere foarte mare. Am jucat bine in primele doua meciuri, acum ne trebuia un punct pentru calificare.

Lipsa mea de pe teren e neimportanta. Baietii si-au facut treaba. Din pacate, insa, golurile de pe final ne-au fost fatale.

Trebuie sa mergem inainte, pentru ca avem o generatie buna, o generatie pe care o veti vedea pe marile stadioane ale lumii.

Eu garantez pentru colegii mei ca vor ajunge la echipa mare a Romaniei.

Profesorul nostru si-a gasit cuvintele, ne-a incurajat. E un moment special, greu, dar ce este in vestiar, ramane in vestiar.

Normal ca Morutan trebuie sa ridice capul sus! Ramos a ratat penalty in semifinala Ligii Campionilor.

Morutan este colegul nostru, este fratele nostru, nu avem cum sa ne luam de el", a spus Constantin Dima.