VIDEO EXCLUSIV "Eu, da! Recunosc!". Dan Petrescu nu s-a abținut după meciul Generației de Aur și a spus tot la interviu

Dan Petrescu Generatia de aur meci generatia de aur Nationala
Data publicarii: Duminica 26 Mai 2024, 17:22
Data actualizarii: Duminica 26 Mai 2024, 17:33

Generația de Aur s-a impus în fața Legendelor Lumii în meciul de retragere, scor 3-2, pe Arena Națională. Meciul a fost transmis în direct pe PRO TV și VOYO.

Pentru selecționata condusă de Jose Mourinho au marcat Rivaldo (minutul 21) și Pandev (minutul 28), în timp ce pentru ”Generația de Aur” au înscris Basarab Panduru (minutul 41), Gică Hagi (minutul 64) și Costel Gâlcă (minutul 72).

A fost o seară superbă pe cel mai mare stadion al României. La meci au fost prezenți 54.967 de spectatori, cea mai mare asistență înregistrată pe Arena Națională.

Au fost momente emoționante, iar spectacolul fotbalistic nu a lipsit. Starurile prezente pe teren s-au întrecut în execuții care mai de care mai spectaculoase.

Emoțiile au continuat și după fluierul final. A avut loc o ceremonie de premiere, unde fiecare membru al Generației de Aur a primit un trofeu, iar, mai apoi, legendele fotbalului românesc au făcut turul Arenei Naționale în aplauzele zecilor de mii de spectatori.

Ce a declarat Dan Petrescu după meci

La finalul partidei de pe Arena Națională, actualul antrenor de la CFR Cluj a vorbit despre emoțiile pe care le-a trăit pe teren, mărturisind că nu se aștepta să fie prezentă atât de multă lume pe stadion.

"Nu ne așteptam să fie atât de mulți. Nu știu alții, dar eu, da! Recunosc! Asta a fost!(n.r. S-a lăsat cu lacrimi?).

Echipa.. Se vedea că Gâlcă arată foarte bine. Belodedici la fel. Gică Hagi ca în tinerețe. Și ceilalți și-au făcut datoria, mai ales că nu au mai jucat de mult timp.

Ce mi-a plăcut e că adversarii erau cu 10-15 ani mai tineri, dar am câștigat. S-a văzut spiritul echipei. La final erau foarte supărați că au pierdut", a declarat Dan Petrescu, în exclusivitate pentru PRO TV