VIDEO EXCLUSIV Standing ovation pentru Gică Hagi, după meciul de adio al Generației de Aur! ”Bună seara! Vă iubim, vă iubim, vă iubim”

Data publicarii: Sambata 25 Mai 2024, 23:03
Data actualizarii: Sambata 25 Mai 2024, 23:04

Meciul de adio al Generației de Aur a fost în direct pe Pro TV și pe VOYO sâmbătă seară.

Generația de Aur a organizat un eveniment cu legendele fotbalului internațional în weekend. Gică Hagi & Co. au învins echipa World Stars, formată din jucători precum Rivaldo sau Hristo Stoichkov cu 3-2.

După meci, lui Gică Hagi i-a fost înmânat microfonul. Fostul internațional român, actual antrenor la Farul Constanța, a avut un mesaj clar pentru suporterii aflați pe stadion, care au doborât recordul de audiență sâmbătă (DETALII AICI).

”Bună seara! Pentru totdeauna pentru voi am jucat fotbal! Voi ne-ați făcut să fim fericiți. Noi v-am făcut pe voi că am făcut performanțe. Vă iubim, vă iubim, vă iubim!

În această seară ați fost al 12-lea jucător! Bravo vouă! Hai, România”, a spus Gică Hagi

Generația de Aur - World Stars 3-2

Oaspeții au deblocat tabela de marcaj în minutul 21, după ce Karagounis i-a scos mingea la marginea careului lui Rivaldo. Fotbalistul a înscris cu stângul, fără preluare, la colțul lung.

Tot în prima parte a venit și al doilea gol pentru echipa World Stars. Pandev a majorat diferența.

Cu câteva momente înainte de fluierul de final al primei părți, Gică Hagi i-a pasat la marginea careului de 16 metri lui Basarab Panduru, care l-a învins elegant pe Dida cu un șut plasat la colțul lung.

În actul secund, Gică Hagi a fructificat o lovitură de la 11 metri în minutul 64, iar Costel Gâlcă a adus victoria Generației de Aur în minutul 72, cu o lovitură de cap precisă.