VIDEO | Cuadrado a dat golul serii in Liga Campionilor: reusita dintr-un unghi imposibil cu care i-a adus victoria lui Juve la Lyon

Data publicarii: Miercuri 19 Octombrie 2016, 09:58
Data actualizarii: Miercuri 19 Octombrie 2016, 10:07

Juventus a castigat cu 1-0 pe terenul lui Lyon, aseara, si e lider in grupa H a Ligii Campionilor. Torinezii au punctat prin Cuadrado in minutul 76.

Columbianul Cuadrado i-a adus victoria lui Juventus pe terenul lui Lyon la doar 7 minute dupa ce a fost introdus pe teren de Max Allegri. Acesta a punctat in minutul 76 cu un sut din unghi, dupa ce a depasit doi adversari.

Juventus a evoluat in 10 oameni timp de 35 de minute, dupa ce Lemina a fost eliminat in minutul 54 pentru cel de-al doilea cartonas galben.

In urma victoriei de la Lyon, Juventus a acumulat 7 puncte in grupa H, fiind lider, desi e la egalitate de puncte cu Sevilla. Torinezii au golaveraj mai bun decat andaluzii.

Echipele folosite

Lyon: Anthony Lopes - Yanga Mbiwa, N'Koulou, Diakhaby - Rafael, Sergi Darder, Gonalons, Tolisso, Morel - Fekir, Lacazette

*Au mai jucat Ferri, Cronet, Ghezzal

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Evra - Dani Alves, Khedira, Lemina, Pjanic, Alex Sandro - Dybala, Higuain