SPARTAK MOSCOVA - PAOK SALONIC 0-0 | Razvan Lucescu, la un pas de istorie: adversarul din play-off UEFA Champions League! VIDEO REZUMAT

spartak moscova paok salonic live spartak moscova paok salonic paok spartak moscova preliminarii uefa champions league rezultat spartak moscova paok salonic uefa champions league Liga Campionilor SPARTAK MOSCOVA PAOK SALONIC, LIVE
Data publicarii: Marti 14 August 2018, 22:03
Data actualizarii: Marti 14 August 2018, 23:26

Urmarim si comentam impreuna SPARTAK MOSCOVA - PAOK SALONIC pe www.sport.ro, in aplicatia Sport.ro si pe Facebook/Sport.ro.

PAOK Salonic s-a calificat in play-off-ul UEFA Champions League. Echipa condusa de Razvan Lucescu a castigat meciul tur al turului 3 preliminar cu Spartak Moscova, scor 3-2, iar returul din Rusia s-a incheiat la egalitate, scor 0-0.

In play-off, ultimul hop inainte de grupe, faza in care PAOK nu a ajuns niciodata pana acum, grecii se vor duela cu Benfica.

• SPARTAK MOSCOVA PAOK SALONIC, LIVE

FINAL DE MECI - Paok merge in play-off. Cei de la Spartak n-au tras niciun sut pe spatiul portii adverse.

Min 68 - Noul capitan Pelkas trage din nou periculos, dar portarul lui Spartak se opune.

Min 66 - Ocazie mare pentru Pelkas, sut violent de la 20 de metri, dar Maksimenko respinge in corner.

Min 65
- Iese Vieirinha si intra Hacheridi
Min 63 - Schimbare la Spartak. A iesit Fernando si a intrat experimentatul Semedov.
Min 60 - Warda mai rateaza o ocazie. Sut periculos care trece pe langa poarta.
Min 54 - Ocazie mare de gol pentru Paok. Warda trage pe langa poarta formatiei din Rusia.

Cate o schimbare la fiecare echipa la pauza. La gazde intra Ze Luis in locul lui Tashaev. La Paok este trimis in teren Warda si iese El  Kaddouri.

PAUZA - Se intra cu 0-0 la cabine. La acest scor, formatia antrenata de Razvan Lucescu este calificata in play-off-ul Uefa Champions League.

Min 37 - Prijovic rateaza incredibil din fata portii.

Min 33 - Cartonas rosu pe Luiz Adriano dupa ce l-a lovit intentionat pe Crespo cu cotul.

Min 26 - Canas a fost aproape de autogol la faza fixa a celor de la Spartak.

Min 10 - Ocazie pentru Prijovic, dar portarul celor de la Spartak prinde fara mari probleme.

Min 1 - Start de meci la Moscova

ECHIPELE DE START

Spartak Moscova - PAOK Salonic, ora 20:30, este meciul care il poate duce pe Razvan Lucescu in play-off-ul UEFA Champions League. Partida este in direct la ProX.

PAOK Salonic a castigat prima mansa a turului 3 preliminar al UEFA Champions League dupa un meci nebun. Spartak Moscova a condus cu 2-0 dupa primul sfert de ora, insa echipa lui Razvan Lucescu a revenit incredibil pana la pauza si a castigat cu 3-2.

Grecii se bat cu Spartak Moscova pentru playoff si au perspectiva calificarii in grupele UEFA Champions League, unde echipa lui Lucescu nu a ajuns niciodata.

Patronul excentric de la PAOK, Ivan Savvidis, pune la bataie un munte de bani pentru acest obiectiv - jucatorii vor imparti 1 milion de euro daca ajung in grupele UEFA Champions League.