PAOK Salonic - Spartak Moscova 3-2 | Meci nebun in Grecia: Calificarea se decide in retur! VIDEO AICI

paok spartak moscova live paok spartak moscova paok spartak moscova preliminarii uefa champions league paok spartak moscova uefa champions league rezultat paok spartak moscova Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 08 August 2018, 22:04
Data actualizarii: Miercuri 08 August 2018, 22:10

PAOK Salonic - Spartak Moscova 3-2. Echipa lui Razvan Lucescu este favorita la calificare

PAOK SALONIC 3-2 SPARTAK MOSCOVA

Final de meci la Salonic - Formatia lui Razvan Lucescu este favorita la calificare. Rusii au condus cu 2-0, insa PAOK a revenit si a intors scorul in prima repriza. Portarul grecilor a aparat penalty in repriza a doua!

Alte rezultate Liga Campionilor
Salzburg 3-0 Shkendija
Celtic 1-0 AEK Atena

• PAOK SPARTAK MOSCOVA

Min 71 - PENALTY pentru Spartak! Paschalakis apara formidabil sutul lui Promes, iar scorul ramane 3-2 pentru Paok.

Min 65 - Ocazie imensa de gol pentru Paok. Atacantul lui Lucescu trage putin pe langa poarta.

Min 52: Ocazie mare pentru Promes. Portarul lui Paok are un reflex excelent si isi salveaza echipa.

Min 44: GOOOOOL PAOK! Capitanul Pelkas inscrie dupa o eroare a portarului Maksimenko.

Min 38: GOOOOL PAOK! Tanarul Limnios a inscris dupa o pasa venita din partea lui Leo Matos.

Min 28: GOOOOL PAOK! Prijovic marcheaza din penalty, stadionul erupe!

Min 16: GOL SPARTAK! Promes majoreaza avantajul formatiei din Rusia dupa ce portarul gazdelor nu a reusit sa opreasca balonul din drumul spre poarta.

Min 6: GOL SPARTAK! Apararea lui PAOK e depasita usor, iar Popov inscrie cu un sut puternic de la marginea careului!

Min 1: Start meci la Salonic.

ECHIPELE DE START

PAOK Salonic - Spartak Moscova, meciul tur al turului 3 preliminar al UEFA Champions League.

Echipa lui Razvan Lucescu a reusit o calificare incredibila in turul 3 preliminar al UEFA Champions League dupa ce a trecut de FC Basel cu scorul general de 5-1. Antrenorul roman nu se astepta la o calificare atat de lejera pe cat o arata scorul.

"Dupa ce i-am invins pe Basel a fost dificil sa gasim un echilibru intre a ne bucura de victorie si a ne concentra asupra meciului cu Spartak. Nu eram favoriti cu Basel in turul precedent, dar am aratat un fotbal bun si acum suntem increzatori. Suntem constienti ca ne asteapta o echipa puternica, va fi o dubla stransa care va fi decisa de micile detalii", a declarat Razvan Lucescu la conferinta de presa dinaintea partidei cu Spartak Moscova.

Inaintea meciului, au existat si o serie de incidente intre fanii greci si cei rusi. Potrivit informatiilor oferite de presa greaca, un grup format din 10-12 fani ai lui PAOK au atacat 5 suporteri rusi. Unul dintre fanii lui Spartak a avut nevoie de ingrijiri medicale dupa confruntarea cu grecii.

Arbitrul partidei a decis ca, in cazul in care temperatura va fi mai ridicata de 30 de grade Celsius pe durata partidei, cele doua echipe vor beneficia de doua pauze de hidratare: in minutul 30, in prima repriza, respectiv minutul 75 in repriza a doua.