Manchester City - FC Copenhaga 3-1 | Calificare fără probleme pentru echipa lui Pep Guardiola

Manchester City Erling Haaland FC Copenhaga optimile Champions League Pep Guardiola Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 06 Martie 2024, 23:47
Data actualizarii: Joi 07 Martie 2024, 00:14

În partida tur, campioana en-titre a Europei s-a impus clar pe terenul danezilor, scor 3-1.

Manchester City - FC Copenhaga 3-1

Final de meci!

Minutul 45+3 - GOOOL Manchester City! Rodri centrează în interiorul careului, Erling Haaland preia și marchează.

Minutul 29 - GOOOL FC Copenhaga! Orri Oskarsson îi pasează scurt lui Elyounoussi în careu, care șutează direct la colțul lung.

Minutul 9 - GOOOL Manchester City! Julian Alvarez șutează direct la poartă din marginea careului și marchează, profitând de o greșeală a portarului advers.

Minutul 5 - GOOOL Manchester City! Julian Alvarez trimite o centrare dintr-un corner, iar Manuel Akanji șutează spre poartă, direct sub bara transversală.

A început partida!

Manchester City - FC Copenhaga, returul optimilor de finală din Champions League, se joacă de la ora 22:00, LIVE TEXT pe Sport.ro, după 3-1 pentru trupa lui Pep Guardiola în prima manșă.

Golgheterul Erling Haaland nu a înscris în meciul tur, dar este pregătit să se dezlănțuie pe ”Etihad Stadium” împotriva danezilor.

Declarația cu care Erling Haaland a stârnit noi speculații despre viitorul său: "Scrieți și ce am spus înainte"

Înaintea duelului cu FC Copenhaga, Haaland a vorbit în cadrul unei conferințe de presă despre viitorul său.

"Sunt foarte fericit la City, foarte încântat de oamenii care mă înconjoară - antrenor, staff, conducere...

Spun asta acum, nu se știe niciodată ce aduce viitorul, dar sunt fericit. Puteți scrie asta, dar și ce am spus înainte!", a declarat atacantul.

Formația antrenată de Pep Guardiola este angrenată în trei competiții. În campionat, Manchester City se află pe locul doi, la un punct în urma lui Liverpool, în timp ce în FA Cup se pregătește de duelul din sferturile de finală, cu Newcastle.

Primele echipe calificate în sferturile de finală din UEFA Champions League

Paris Saint-Germain și Bayern Munchen sunt primele două echipe calificate în sferturile de finală din UEFA Champions League.