FOTO Lewandowski, la un pas de eliminare contra lui Villarreal! Două intervenții dure asupra aceluiași adversar

Robert Lewandowski bayern Raul Albiol Villarreal Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 12 Aprilie 2022, 23:15
Data actualizarii: Marti 12 Aprilie 2022, 23:16

Robert Lewandowski a fost aproape de o eliminare în meciul Bayern Munchen - Villarreal, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Obligată să marcheze pentru a trimite măcar în prelungiri meciul, după 0-1 în tur, Bayern a făcut o primă repriză dezamăgitoare. Nici măcar golgheterul Robert Lewandowski nu a impresionat, care a atins de 14 ori mingea, însă niciodată în careul advers.

Lewandowski, la un pas de eliminare contra lui Villarreal!

Mai mult, banca lui Villarreal a solicitat un cartonaș roșu pentru Robert Lewandowski cu câteva minute înainte de pauză. Atacantul a văzut galben în minutul 33 pentru că l-a călcat pe experimentatului stoper Raul Albiol, iar patru minute mai târziu a avut o nouă intervenție dură asupra aceluiași adversar.

Polonezul a cerut penalty pentru un contact între el și Raul Albiol, însă reluările arată că jucătorul lui Bayern este cel care a faultat. Totuși, Lewandowski nu a mai fost sancționat și a rămas pe teren.

"Din nou sunt protagoniști Lewandowski și Abiol. Banca lui Villarreal cere al doilea galben pentru atacant. Să fim sinceri, nu a fost, dar polonezul a mers la limită", a scris publicația catalană Sport.

• Robert Lewandowski este golgheterul actualului sezon din UEFA Champions League, cu 13 goluri marcate pentru Bayern.