Chelsea Champions League Kante Liga Campionilor Imaginile bucuriei la Porto! 'Zidul' Kante, protagonist la finalul meciului! Jucatorii lui Chelsea au sarbatorit in stil mare castigarea Champions League
Data publicarii: Duminica 30 Mai 2021, 00:29
Data actualizarii: Duminica 30 Mai 2021, 00:45

Chelsea este noua campioana a Europei!

Chelsea s-a impus cu 1-0 in finala cu Manchester City si a castigat trofeul Champions League dupa o pauza de noua ani.

Golul victoriei a fost marcat de Havertz, in minutul 42. Mount i-a pasat lui Havertz, care a profitat de iesirea hazardata a lui Ederson si a trimis balonul peste portar!

• Imaginile bucuriei la Porto! Zidul Kante, protagonist la finalul meciului! Jucatorii lui Chelsea au sarbatorit in stil mare castigarea Champions League

La finalul meciului, fotbalistii au sarbatorit pe gazon castigarea trofeului.

Zouma si Kante au oferit faza serii. Dupa fluierul final. Fundasul lui Chelsea l-a purtat pe brate pe N'Golo.