GEST INCREDIBIL | Salah s-a apropiat de Laporte dupa finalul primei reprize si si-a cerut scuze: motivul pentru care a facut asta la 3-0 pentru Liverpool

Mohamed Salah liverpool manchester city uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 05 Aprilie 2018, 09:10
Data actualizarii: Joi 05 Aprilie 2018, 09:17

Liverpool a castigat spectaculos turul sferturilor UEFA Champions League cu City, scor 3-0. Toate cele trei goluri au fost reusite in 20 de minute.

Salah a fost omul meciului pe Anfield. Atacantul lui Kloop a deschis scorul in minutul 12 si a pasat decisiv la reusita de 3-0 a lui Mane din minutul 31. Imediat dupa fluierul de final al primei reprize, Salah a facut un gest pe care fanii lui Liverpool nu l-au inteles prea bine.

In timp ce jucatorii se indreptau spre vestiare, Salah s-a apropiat de Laporte si i-a spus ceva la ureche. Dupa mai multe reluari, jurnalistii englezii si-au dat seama ca Salah si-a cerut scuze fata de fundasul lui City. "Imi pare rau", s-a putut citi pe buzele atacantului lui Liverpool.

Nu se stie cu exactitate pentru ce si-a cerut scuze Salah, insa fanii "cormoranilor" speculeaza ca scuzele au fost pentru faptul ca Salah i-a "oferit" una dintre cele mai grele reprize din cariera fundasului lui Guardiola.