GENIAL! Raspunsul de MILIOANE al lui Vinicius Jr. la intrebarea: "Iti vei face un tatuaj cu ocazia primului gol din Champions League?"

Vinicius Junior Champions League Club Brugge Real Madrid Liga Campionilor GENIAL! Raspunsul de MILIOANE al lui Vinicius Jr. la intrebarea: "Iti vei face un tatuaj cu ocazia primului gol din Champions League?"
Data publicarii: Vineri 13 Decembrie 2019, 08:41
Data actualizarii: Vineri 13 Decembrie 2019, 08:45

Real Madrid a invins-o pe Brugge cu 3-1 in ultimul meci al grupelor Champions League.

Echipa lui Zidane s-a calificat in optimile Champions League si a invins-o pe Brugge, in deplasare, fara probleme. Rodrygo a deschis scorul in minutul 53, pentru madrileni, insa Brugge a replicat rapid prin Vanaken, doua minute mai tarziu. Vinicius Junior a dus-o pe Real din nou in avantaj, in minutul 64, iar fostul Balon de Aur, Luka Modric, a inchis tabela in minutul 90.

Pentru Vinicius, golul marcat a reprezentat primul sau gol in Champions League. Brazilianul s-a bucurat de reusita sa extraordinara, iar la finalul meciului, cand a fost intrebat daca isi va face un tatuaj cu ocazia golului, a oferit un raspuns genial.

"Asa cred. Ar trebui sa imi intreb tatal daca as putea sa mi-l fac, insa sunt mandru ca am reusit sa inscriu dupa o perioada lunga si sa o ajut pe Real Madrid", a declarat Vinicius Junior la finalul meciului.