Dupa Cristiano Ronaldo, Drogba e dusmanul NUMARUL 1 pe Camp Nou! Duelul-cheie de marti! In ce jucator sta SALVAREA intregului sezon al Barcei!

Chelsea Barcelona Didier Drogba Gerard Pique Liga Campionilor
Data publicarii: Luni 23 Aprilie 2012, 17:33
Data actualizarii: Luni 23 Aprilie 2012, 17:34

Barca a pierdut in El Clasico de pe Camp Nou si si-a luat adio de la titlul din Primera Division. Urmeaza un alt meci decisiv pentru oamenii lui Guardiola. Chelsea vine in Spania dupa victoria cu 1-0 din turul semifinalelor Champions League si e favorita la calificare.

Antrenorul catalanilor vrea sa se asigure ca nu mai rateaza si Liga Campionilor si pregateste o mutare importanta in echipa. Pique va fi titular si va avea misiunea de a-l anihila pe Drogba, marcatorul golului din tur si principalul pericol al londonezilor. Pique nu a jucat in ultimele doua partide iar Barca a pierdut de ficare data. Cu Chelsea in turul semifinalelor din Champions League si cu Real Madrid in El Clasico.

Iubitul Shakiriei a fost insa titular cu AC Milan in sferturi si l-a anihilat la perfectie pe Ibrahimovic, unul dintre cei mai in forma atacanti din Europa. Problema e ca Drogba s-ar putea sa nu joace, cel putin nu din primul minut. S-a accidentat in tur si e incert pentru aceasta partida. Ieri a anuntat ca va fi pe teren inca din primul minut, indiferent de risc.