City - Liverpool, AZI, 21:45, ProTV | Klopp: "Le-am aratat ca nu sunt cea mai buna echipa din lume!" City a primit in 35 de minute cu Liverpool si United tot atatea goluri cat in ultimele 11 meciuri

Manchester City Liga Campionilor Liverpoool manchester city liverpool rezultat manchester city liverpool Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 10 Aprilie 2018, 10:02
Data actualizarii: Marti 10 Aprilie 2018, 10:51

Manchester City - Liverpool, ora 21:45, in direct la ProTV. Returul sferturilor UEFA Champions League se reia de la scorul de 3-0 pentru echipa lui Klopp.

Liverpool a castigat cu 3-0 in tur, insa "cormoranii" nu pot sta prea linistiti. City i-a invins cu 5-0 chiar in turul acestui campionat. De altfel, echipa lui Guardiola este o masinarie de goluri: in 12 partide din acest sezon au marcat cel putin patru goluri.

In ultimele trei meciuri dintre City si Liverpool s-au marcat nu mai putin de 15 goluri. Gruparea din Manchester a castigat o data, acel 5-0 din turul Premier League, iar in celelalte doua partide s-a impus Liverpool, cu 4-3, respectiv 3-0.

• "Trebuie sa facem meciul perfect. Sa producem mult pericol si sa lasam putine sanse lui Liverpool. Trebuie sa fim mai concentrati si foarte energici", a declarat Pep Guardiola inaintea partidei,
  • "Cand am pierdut cu 5-0 la inceputul sezonului au dovedit ca sunt extraordinari, dar am aratat ca nu sunt cea mai buna echipa din lume", a precizat Klopp.

Se anunta un meci ofensiv. City are o medie de 2.7 goluri pe meci in acest sezon (109 goluri / 41 meciuri), iar Liverpool de 2.5 goluri pe meci (106 goluri / 42 meciuri). Ultima saptamana nu a fost una prea buna pentru City: in 35 de minute cu Liverpool si Manchester United, echipa lui Guardiola a luat tot atatea goluri, 6, cat luase in precedentele 11 meciuri!