Un nou scandal "a la FCSB" loveste fotbalul romanesc! Ce echipa de traditie are probleme cu marca si palmaresul
![Un nou scandal a la FCSB loveste fotbalul romanesc! Ce echipa de traditie are probleme cu marca si palmaresul petrolul FCSB liga 2 Petrolul Ploiesti primarie](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/06/24/image_galleries/728067/un-nou-scandal-a-la-fcsb-loveste-fotbalul-romanesc-ce-echipa-de-traditie-se-are-probleme-cu-marca-si-palmaresul_1_size6.jpg)
Fotbalul romanesc este mereu plin de surprize.
Dupa ce a ratat promovarea in prima liga din nou, Petrolul Ploiesti are mari probleme, sponsorul principal al ultimiilor ani, Veolia, si-a retraas sprijinul si a anuntat ca nu va mai da nici un ban, iar acum exista probleme cu marca si palmaresul, care sunt detinute de Primarie.
Situatia s-a complicat insa in aceasta vara. Intre ACS Petrolul 52 si Primaria Ploiesti a existat un contract pentru folosirea marcilor, intelegere care a expirat pe 18 iunie, scrie Liga2.ro. Drept urmare, Petrolul Ploiesti a revenit la denumirea initiala, ACS Petrolul 52 si a fost nevoita sa-si acopere emblemele de pe tricouri.
Complicatii aparute aduc aminte de cea prin care a trecut FCSB, in decembrie 2014, cand echipa lui Gigi Becali a pierdut marca Steaua. FCSB a fost nevoita atunci sa-si acopere emblemele pe care le-a folosit atunci si ulterior a inregistrat o alta marca, pe care o foloseste si in prezent.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News