Incepe cel mai tare sezon din istorie in Liga a 2-a! Derby intre 2 foste campioane in etapa a doua! Cu cine joaca Rapid in primele 2 meciuri

Incepe cel mai tare sezon din istorie in Liga a 2-a! Derby intre 2 foste campioane in etapa a doua! Cu cine joaca Rapid in primele 2 meciuri

Astazi a avut loc la sediul Federatiei tragerea la sorti pentru programul Ligii a 2-a din sezonul 2019-2020!

Cel mai tare sezon din istorie din Liga a 2-a incepe pe 3 august si va avea la start nume importante din istoria fotbalului romanesc! Rapid Bucuresti viseaza promovarea in Liga 1 si va juca in primele 2 etape cu Farul Constanta si Concordia Chiajna.

In etapa a 2-a are loc derby-ul dintre doua foste campioane ale Romaniei: Petrolul Ploiesti (4 titluri) si UTA Arad (6 titluri).

Etapa 1 - 3 august 2019

Rapid - Farul
Concordia Chiajna - Daco-Getica
Turris Turnu Magurele - Pandurii
ASU Politehnica Timisoara - CS Mioveni
CSM Resita - U Cluj
Luceafarul Oradea - Sportul Snagov
FC Arges - Ripensia Timisoara
Gloria Buzau - Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus - Petrolul Ploiesti
UTA Arad - Dunarea Calarasi

Etapa a 2-a - 10 august 2019
Farul - Dunarea Calarasi
Petrolul - UTA Arad
Csikszereda Miercurea Ciuc - Metaloglobus
Ripensia Timisoara - Gloria Buzau
Sportul Snagov - FC Arges
Universitatea Cluj - Luceafarul Oradea
CS Mioveni - CSM Resita
Pandurii - ASU Politehnica Timisoara
Daco-Getica Bucuresti - Turris-Oltul Turnu Magurele
Rapid - Concordia Chiajna

Etapa a 3-a - 17 august 2019
Concordia Chiajna - SSC Farul Constanta
Turris-Oltul Turnu Magurele - Rapid Bucuresti
ASU Politehnica Timisoara - Daco-Getica Bucuresti
CSM Resita - Pandurii Targu Jiu
Luceafarul Oradea - CS Mioveni
FC Arges - Universitatea Cluj
SCM Gloria Buzau - Sportul Snagov
Metaloglobus Bucuresti - Ripensia Timisoara
UTA Arad - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Dunarea Calarasi - Petrolul Ploiesti

Etapa a 4-a - 24 august 2019
SSC Farul Constanta - Petrolul Ploiesti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dunarea Calarasi
Ripensia Timisoara - UTA Arad
Sportul Snagov - Metaloglobus Bucuresti
Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzau
CS Mioveni - FC Arges
Pandurii Targu Jiu - Luceafarul Oradea
Daco-Getica Bucuresti - CSM Resita
Rapid Bucuresti - ASU Politehnica Timisoara
Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Magurele

Etapa a 5-a - 31 august 2019
Turris-Oltul Turnu Magurele - SSC Farul Constanta
ASU Politehnica Timisoara - Concordia Chiajna
CSM Resita - Rapid Bucuresti
Luceafarul Oradea - Daco-Getica Bucuresti
FC Arges - Pandurii Targu Jiu
SCM Gloria Buzau - CS Mioveni
Metaloglobus Bucuresti - Universitatea Cluj
UTA Arad - Sportul Snagov
Dunarea Calarasi - Ripensia Timisoara
Petrolul Ploiesti - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a - 07 septembrie 2019
SSC Farul Constanta - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Ripensia Timisoara - Petrolul Ploiesti
Sportul Snagov - Dunarea Calarasi
Universitatea Cluj - UTA Arad
CS Mioveni - Metaloglobus Bucuresti
Pandurii Targu Jiu - SCM Gloria Buzau
Daco-Getica Bucuresti - FC Arges
Rapid Bucuresti - Luceafarul Oradea
Concordia Chiajna - CSM Resita
Turris-Oltul Turnu Magurele - ASU Politehnica Timisoara

Etapa a 7-a - 14 septembrie 2019
ASU Politehnica Timisoara - SSC Farul Constanta
CSM Resita - Turris-Oltul Turnu Magurele
Luceafarul Oradea - Concordia Chiajna
FC Arges - Rapid Bucuresti
SCM Gloria Buzau - Daco-Getica Bucuresti
Metaloglobus Bucuresti - Pandurii Targu Jiu
UTA Arad - CS Mioveni
Dunarea Calarasi - Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti - Sportul Snagov
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Ripensia Timisoara

Etapa a 8-a - 21 septembrie 2019
SSC Farul Constanta - Ripensia Timisoara
Sportul Snagov - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Universitatea Cluj - Petrolul Ploiesti
CS Mioveni - Dunarea Calarasi
Pandurii Targu Jiu - UTA Arad
Daco-Getica Bucuresti - Metaloglobus Bucuresti
Rapid Bucuresti - SCM Gloria Buzau
Concordia Chiajna - FC Arges
Turris-Oltul Turnu Magurele - Luceafarul Oradea
ASU Politehnica Timisoara - CSM Resita

Etapa a 9-a - 28 septembrie 2019
CSM Resita - SSC Farul Constanta
Luceafarul Oradea - ASU Politehnica Timisoara
FC Arges - Turris-Oltul Turnu Magurele
SCM Gloria Buzau - Concordia Chiajna
Metaloglobus Bucuresti - Rapid Bucuresti
UTA Arad - Daco-Getica Bucuresti
Dunarea Calarasi - Pandurii Targu Jiu
Petrolul Ploiesti - CS Mioveni
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Universitatea Cluj
Ripensia Timisoara - Sportul Snagov

Etapa a 10-a - 05 octombrie 2019

SSC Farul Constanta - Sportul Snagov
Universitatea Cluj - Ripensia Timisoara
CS Mioveni - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Pandurii Targu Jiu - Petrolul Ploiesti
Daco-Getica Bucuresti - Dunarea Calarasi
Rapid Bucuresti - UTA Arad
Concordia Chiajna - Metaloglobus Bucuresti
Turris-Oltul Turnu Magurele - SCM Gloria Buzau
ASU Politehnica Timisoara - FC Arges
CSM Resita - Luceafarul Oradea

Etapa a 11-a - 12 octombrie 2019
Luceafarul Oradea - SSC Farul Constanta
FC Arges - CSM Resita
SCM Gloria Buzau - ASU Politehnica Timisoara
Metaloglobus Bucuresti - Turris-Oltul Turnu Magurele
UTA Arad - Concordia Chiajna
Dunarea Calarasi - Rapid Bucuresti
Petrolul Ploiesti - Daco-Getica Bucuresti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Pandurii Targu Jiu
Ripensia Timisoara - CS Mioveni
Sportul Snagov - Universitatea Cluj

Etapa a 12-a - 16 octombrie 2019
SSC Farul Constanta - Universitatea Cluj
CS Mioveni - Sportul Snagov
Pandurii Targu Jiu - Ripensia Timisoara
Daco-Getica Bucuresti - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Rapid Bucuresti - Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna - Dunarea Calarasi
Turris-Oltul Turnu Magurele - UTA Arad
ASU Politehnica Timisoara - Metaloglobus Bucuresti
CSM Resita - SCM Gloria Buzau
Luceafarul Oradea - FC Arges

Etapa a 13-a - 19 octombrie 2019
FC Arges - SSC Farul Constanta
SCM Gloria Buzau - Luceafarul Oradea
Metaloglobus Bucuresti - CSM Resita
UTA Arad - ASU Politehnica Timisoara
Dunarea Calarasi - Turris-Oltul Turnu Magurele
Petrolul Ploiesti - Concordia Chiajna
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Rapid Bucuresti
Ripensia Timisoara - Daco-Getica Bucuresti
Sportul Snagov - Pandurii Targu Jiu
Universitatea Cluj - CS Mioveni

Etapa a 14-a - 26 octombrie 2019
SSC Farul Constanta - CS Mioveni
Pandurii Targu Jiu - Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucuresti - Sportul Snagov
Rapid Bucuresti - Ripensia Timisoara
Concordia Chiajna - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Turris-Oltul Turnu Magurele - Petrolul Ploiesti
ASU Politehnica Timisoara - Dunarea Calarasi
CSM Resita - UTA Arad
Luceafarul Oradea - Metaloglobus Bucuresti
FC Arges - SCM Gloria Buzau

Etapa a 15-a - 02 noiembrie 2019
SCM Gloria Buzau - SSC Farul Constanta
Metaloglobus Bucuresti - FC Arges
UTA Arad - Luceafarul Oradea
Dunarea Calarasi - CSM Resita
Petrolul Ploiesti - ASU Politehnica Timisoara
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Turris-Oltul Turnu Magurele
Ripensia Timisoara - Concordia Chiajna
Sportul Snagov - Rapid Bucuresti
Universitatea Cluj - Daco-Getica Bucuresti
CS Mioveni - Pandurii Targu Jiu

Etapa a 16-a - 09 noiembrie 2019
SSC Farul Constanta - Pandurii Targu Jiu
Daco-Getica Bucuresti - CS Mioveni
Rapid Bucuresti - Universitatea Cluj
Concordia Chiajna - Sportul Snagov
Turris-Oltul Turnu Magurele - Ripensia Timisoara
ASU Politehnica Timisoara - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Resita - Petrolul Ploiesti
Luceafarul Oradea - Dunarea Calarasi
FC Arges - UTA Arad
SCM Gloria Buzau - Metaloglobus Bucuresti

Etapa a 17-a - 13 noiembrie 2019
Metaloglobus Bucuresti - SSC Farul Constanta
UTA Arad - SCM Gloria Buzau
Dunarea Calarasi - FC Arges
Petrolul Ploiesti - Luceafarul Oradea
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - CSM Resita
Ripensia Timisoara - ASU Politehnica Timisoara
Sportul Snagov - Turris-Oltul Turnu Magurele
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna
CS Mioveni - Rapid Bucuresti
Pandurii Targu Jiu - Daco-Getica Bucuresti

Etapa a 18-a - 16 noiembrie 2019
SSC Farul Constanta - Daco-Getica Bucuresti
Rapid Bucuresti - Pandurii Targu Jiu
Concordia Chiajna - CS Mioveni
Turris-Oltul Turnu Magurele - Universitatea Cluj
ASU Politehnica Timisoara - Sportul Snagov
CSM Resita - Ripensia Timisoara
Luceafarul Oradea - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
FC Arges - Petrolul Ploiesti
SCM Gloria Buzau - Dunarea Calarasi
Metaloglobus Bucuresti - UTA Arad

Etapa a 19-a - 23 noiembrie 2019
UTA Arad - SSC Farul Constanta
Dunarea Calarasi - Metaloglobus Bucuresti
Petrolul Ploiesti - SCM Gloria Buzau
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - FC Arges
Ripensia Timisoara - Luceafarul Oradea
Sportul Snagov - CSM Resita
Universitatea Cluj - ASU Politehnica Timisoara
CS Mioveni - Turris-Oltul Turnu Magurele
Pandurii Targu Jiu - Concordia Chiajna
Daco-Getica Bucuresti - Rapid Bucuresti

Din nou la Euro! Joi, 14 noiembrie, 20:00 Romania U21 - Finlanda U21, in direct la PRO TV!

Toata Romania vede Romania! la PRO TV Luptele FINALE pentru nationala: vineri, 15 noiembrie, 21:45, Romania - Suedia! Luni, 18 noiembrie, 21:45, Spania - Romania!



VIDEO PROTVPLUS.RO

REZULTATE OFICIALE ALEGERI PREZIDENTIALE 2019. Rezultatele parțiale și finale anunțate de BEC
BRAT