VIDEO Dinamo s-a chinuit cu o echipă din Liga 3 după ce a primit un gol de cascadorii râsului! Ce fotbalist a ”câștigat” Ovidiu Burcă + un câine adevărat pe gazon

Dinamo CSO Plopeni Filip Dujmovic Gorka Larrucea meci amical Liga 2
Data publicarii: Miercuri 25 Ianuarie 2023, 12:56
Data actualizarii: Miercuri 25 Ianuarie 2023, 15:08

Dinamoviștii au evoluat la Buftea împotriva celor de la CSO Plopeni, după 0-0 cu CS Păulești în prima partidă de pregătire a anului.

FINAL Dinamo - CSO Plopeni 1-1 (Giafer '90+1 / V. Oprea '7)

MIN. 90+6 Final la Buftea, după alte ocazii ale ”câinilor” în prelungiri: Dinamo - Plopeni se termină 1-1.

MIN. 90+1 Dinamo egalează! Deniz Giafer înscrie cu o lovitură de cap după un corner.

MIN. 82 Șutul frumos al lui Borcea nimerește bara, Dinamo nu reușește să egaleze deși are o sumedenie de ocazii! Borcea a făcut și el un meci foarte bun astăzi.

MIN. 75 Ca și în amicalul cu CS Păulești, tânărul Cristian Delciu, mijlocaș ofensiv de bandă în vârstă de 18 ani, este printre cei mai activi jucători de la Dinamo. Delciu are doar 39 de minute jucate în 3 meciuri în acest sezon de Liga 2.

MIN. 58 Portarul dinamovist Filip Dujmovic are o intervenție salvatoare în fața unui atacant de la Plopeni scăpat singur.

MIN. 55 CSO Plopeni face în acest minut nu mai puțin de cinci schimbări.

MIN. 46 Începe a doua repriză, Ovidiu Burcă schimbă aproape în totalitate echipa: Dujmovic - Gabriel de Moura, Patriche, Giafer, A. Șerban - Gorka Larrucea, Dani Iglesias, Delciu, Borcea, A. Florescu - Țîră.

MIN. 45+2 Se încheie prima repriză, formația din Liga 3 o conduce surprinzător pe Dinamo cu 1-0. La Plopeni joacă titular în defensivă băiatul lui Bogdan Lobonț, Andrei.

MIN. 30 Ahmed Bani se accidentează și este schimbat, în momentele de pauză intră și un câine pe gazon! Bogdan Minea de la CSO Plopeni este eliminat.

MIN. 7 CSO Plopeni deschide scorul prin atacantul Oprea, după o gafă comună a lui Quentin Bena și a portarului Denis Oncescu!

11:00 A început amicalul Dinamo - Plopeni de la Buftea.

UPDATE Echipa lui Dinamo:

Oncescu - Demici, Giafer, Bena, Amzăr - N. Roșu, I. Roșu - Bobea, Ghezali, Bani - Al. D. Pop

Rezerve: Dujmovic - Gabriel de Moura, Țîră, Dani Iglesias, Borcea, Patriche, Cune, A. Șerban, Gorka Larrucea, Delciu, A. Florescu

Antrenor: Ovidiu Burcă

După 0-0 cu CS Păulești în prima partidă de pregătire a anului, Dinamo joacă miercuri, de la ora 11:00, tot la Buftea, în al doilea amical al iernii, cu CSO Plopeni, echipă din Liga 3, unde ocupă poziția secundă într-una dintre serii.

Vinerea trecută, Dinamo a anunțat oficial rezilierea contractelor jucătorilor Alin Dudea (fundaș central / mijlocaș defensiv), Vasile Buhăescu (atacanți) și Ștefan Fara (portar), care s-au numărat printre cei care au inițiat greva fotbaliștilor de la echipă din cauza restanțelor salariale.

În schimb, tot vineri, străinii lui Dinamo, Filip Dujmovic, Gorka Larrucea, Dani Iglesias, Gabriel de Moura, Quentin Bena și Lamine Ghezali, au transmis mesaje în care au susținut că nu doresc să plece de la echipă și că au drept obiectiv promovarea în Liga 1.