VIDEO Dinamo, succes la primul meci cu Burcă antrenor. A învins la limită CSO Plopeni, echipă din Liga 3

Dinamo CSO Plopeni meci amical Ovidiu Burca Liga 2
Data publicarii: Sambata 23 Iulie 2022, 12:58
Data actualizarii: Sambata 23 Iulie 2022, 13:06

Dinamo București a jucat primul meci sub comanda noului antrenor, Ovidiu Burcă.

Formația din Ștefan cel Mare a disputat o partidă de pregătire împotriva divizionarei din Liga 3, CSO Plopeni, și a bifat prima victorie în amicale, impunându-se cu 2-1.

Golurile "câinilor roșii" au fost marcate de Lazăr (minutul 4) și Țone (minutul 45). Golul prahovenilor a fost marcat după o gafă a lui Djegherif, care a pierdut mingea, iar gazdele au profitat de greșeală și au înscris. Pentru Dinamo urmează un amical cu CS Popești Leordeni, echipă din Liga 3, partida urmând să aibă loc miercuri.

În primele trei meciuri de pregătire, Dinamo a avut înfrângeri pe linie, 1-3 cu FCSB A Clinceni, 0-1 cu Concordia Chiajna și 0-5 cu Unirea Slobozia.

Echipa cu care Dinamo a început meciul cu CSO Plopeni: Eșanu – Buleică, Țone, Dudea, Amzăr – I. Roșu – N. Roșu, A. Bani – Bordușanu, V. Lazăr, Țîră

Rezerve: Onescu, Fara, Moura, M. Dragomir, M. Zamfir, Crețu, C. Ionescu, Florescu, D. Daniel, Jami Djegherif, Guillaume Thiry