FC Arges Cristi Dulca U Cluj Liga 2 "Cine esti? Treci inapoi pe banca!" Momente INCREDIBILE in liga a 2-a la FC Arges - U Cluj! Ce s-a intamplat cand un jucator a vrut sa intre pe teren
Data publicarii: Sambata 17 August 2019, 18:00
Data actualizarii: Sambata 17 August 2019, 18:03

Un moment rar vazut pe terenul de fotbal a avut loc la Pitesti.

Universitatea Cluj are un start extrem de dezamagitor de sezon in Liga a 2-a. Considerata una dintre favoritele la promovare, echipa lui Cristi Dulca a pierdut 2 din primele 3 partide. Ultima infrangere a venit pe terenul celor de la FC Arges, cu scorul de 1-0 dupa reusita lui Nastasie.

Cei de la U Cluj puteau sa piarda chiar mai rau, la masa verde! Asta din cauza unei gafe facuta de unul dintre jucatorii de pe banca! Burghele a fost trimis pe teren in minutul 83 de Dulca pentru a salva un egal, insa arbitrul l-a trimis imediat pe banca!

• Cine esti? Treci inapoi pe banca! Momente INCREDIBILE in liga a 2-a la FC Arges - U Cluj! Ce s-a intamplat cand un jucator a vrut sa intre pe teren

Au urmat momente de confuzie - Burghele purta tricoul cu numarul 9, cel care nu exista pe foaia de joc! Jucatorul inlocuit, Alexandru Pop, a revenit pe teren pentru cateva minute. Pana la urma, Burghele a fost trimis pe teren la cateva minute distanta, cu tricoul cu numarul 15, cel de pe foaia de joc.