VIDEO EXCLUSIV Ceartă între suporterii CSA Steaua și jucătorii lui Oprița! Egalul cu Astra i-a înfuriat pe ultrași

Data publicarii: Sambata 16 Octombrie 2021, 17:22
Data actualizarii: Sambata 16 Octombrie 2021, 17:32

Ultrașii celor de la CSA Steaua nu au putut digera remiza cu Astra Giurgiu, 1-1, din etapa a 10-a a Ligii 2.

CSA Steaua a întâlnit-o pe Astra Giurgiu în a 10-a etapă din Liga 2. Roș-albaștrii au obținut doar o remiză, 1-1, cu giurgiuvenii și au ratat ocazia de a se apropia la doar un punct de liderul Petrolul, ploieștenii având un meci mai puțin.

Cu toate că au intrat cu avantaj la pauză, prin golul lui Chipirliu din minutul 40, elevii lui Oprița au fost egalați la doar 5 minute de la începerea actului secund, când Zaharia l-a învins pe Enache cu un gol direct din corner. Iar acest lucru i-a deranjat pe ultrașii echipei din Ghencea, care și-au certat jucătorii pentru modul în care au tratat partida.

Vizatul suporterilor a fost chiar marcatorul Chipirliu, fanii fiind iritați că favoriții lor nu și-au dorit victoria și au jucat cu ”frică”, după cum i-au spus golgheterului.

În urma acestui rezultat, CSA Steaua se clasează pe locul 5 în Liga 2, cu 21 de puncte. Primele locuri sunt ocupate de Petrolul Ploiești cu 24 de puncte, dar un meci mai puțin, U Cluj, tot cu 24 de puncte, Concordia Chiajna, cu 23 de puncte, și Hermannstadt, cu 21 de puncte, dar cu o partidă în minus.