„Trebuie să o reglăm!” Reacția lui Andrei Borza, după ce a marcat golul victoriei pentru Farul în meciul cu FCSB

Andrei Borza Farul Constanta FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 23:28
Data actualizarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 00:00

Farul Constanţa a trecut duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2, de FCSB, după un meci în care gazdele s-au aflat la conducerea meciului (2-1) până în minutul 90+4.

La finalul meciului, Andrei Borza, puștiul de 17 ani al Farului, care a marcat golul victorie pentru constănțeni, a declarat că acesta a fost cel mai frumos gol din cariera sa.

„E prima oară când întoarcem aşa scorul şi sunt foarte fericit. Noi ne încurajam în fiecare minut, chiar şi înainte să ia Dawa roşu.

Borza: „Cel mai frumos gol al carierei mele!”

Noi am trecut printr-o perioadă foarte proastă şi trebuie să continuăm tot aşa. Noi încercăm să câştigăm toate meciurile. Trebuie să o reglăm, am reglat-o în acest meci. Acesta este cel mai frumos gol al carierei mele, chiar dacă celălalt a fost mai frumos”, a spus Borza la finalul meciul cu FCSB.

Andrei Borza este un jucător crescut la Academia Hagi, are joacă pe poziția de fundaș stânga. Acesta a făcut pasul către prima echipă a Farului în vara anului trecut.

• 250.000 de euro este cota de piață a lui Andrei Borza, potrivit transfermarkt.com.

Farul venea după trei meciuri consecutive fără victorie, un egal şi două eşecuri. FCSB a suferit a doua sa înfrângere pe teren propriu în acest campionat. În tur, Farul s-a impus cu 3-1.

În urma acestui rezultat, Farul a acumulat 48 de puncte și a urcat pe primul loc în clasament. FCSB a rămas pe patru, cu 41 de puncte.