VIDEO Darius Olaru a răbufnit: „Ne simțim vânați!” Ce l-a nemulțumit pe fotbalistul FCSB-ului după înfrângerea cu Farul Constanța

Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 22:54
Data actualizarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 09:40

Gruparea „roș-albastră” a fost înfrântă de echipa de la nivelul mării pe finalul meciului, cu două goluri înscrise de elevii lui Gică Hagi unul după altul.

FCSB și Farul Constanța s-au duelat în derby-ul etapei cu numărul 23 din Superligă, pe Arena Națională, în fața a peste 10.000 de spectatori prezenți la meci.

Jucătorul „roș-albaștrilor”, Darius Olaru, a vorbit după meci, printre altele, despre golul anulat din minutul 72 al lui Billel Omrani care, în opinia sa, ar fi trebuit validat.

„Pe final, cred că au fost două goluri ciudate, din niște faze pe care domnul arbitru le-a văzut greșit. Asta a fost, am pierdut cele trei puncte. După părerea mea, nu cred că Omrani influențează acea fază. Am văzut golul lui Bruno Fernandes și Rashford din Premier League, la meciul cu City. Doar domnul Feșnic, original din Cluj, putea să vadă așa această fază.

Normal că ne simțim vânați, dacă la derby-ul FCSB - Farul deleagă arbitru din Cluj. Cred că Alibec trebuia eliminat, al doilea galben pentru un fault comis asupra mea. La golul de 2-2 dă un fault inexistent, iar la 3-2 e un fault clar la mine. Nici n-a încercat să se uite la VAR.Nu putem vorbi cu el, este un pic mai ciudat. Nu știu dacă se dorește CFR campioană, dar nu cred că un arbitru de Cluj trebuia delegat la acest meci”, a spus Olaru, după meci.

FCSB - Farul Constanța 2-3

Andrei Cordea a deschis scorul imediat după pauză (minutul 47), dintr-o acțiune de vis creată de Florinel Coman. Denis Alibec a restabilit, ulterior, egalitatea executând o lovitură liberă în mare stil (minutul 56).

Finalul a fost categoric al Farului. Omrani a respins o minge în mod eronat, iar Șut a deviat în proprie poartă (minutul 90+5). Borza a prins, un singur minut mai târziu, un interior fantastic și l-a executat pe Târnovanu.

Trupa de la nivelul mării a reîntors, în acest sens, soarta meciului și a plecat din confruntarea de pe Arena Națională cu toate cele trei puncte revenind, cel puțin temporar, pe prima poziție în clasamentul Superligii.