„Sunt dezamăgit de rezultat!” Eugen Trică, debut cu stângul pe banca lui FCU Craiova! Ce mesaj i-a transmis lui Culio

Eugen Trica Emmanuel Culio FCU Craiova Superliga Eugen Trica
Data publicarii: Sambata 20 Noiembrie 2021, 22:50
Data actualizarii: Sambata 20 Noiembrie 2021, 22:55

CFR Cluj a învins-o pe FC U Craiova cu scorul de 2-0 (0-0), sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din etapa a șaisprezecea a Ligii 1.

Eugen Trică a declarat la finalul partidei că un egal ar fi fost un rezultat echitabil.

„Sunt dezamăgit de rezultat pentru că am pierdut pe un fond de joc bun. În prima repriză am evolulat bine, cred că CFR a avut doar o singură ocazie. În repriza secundă, la fel.

• Eugen Trica

În general sunt mulțumit de joc, dar sunt dezamăgit că am pierdut acest meci, pentru că ar fin însemant mult pentru moralul fotbaliștilor.

Echipa e spre bine. Noi trebuie să fim mai concentrați și să nu greșim. Cred că era mai meritat un rezultat de egalitate.

Am vorbit cu el (Culio, alături de care a jucat în trecut). Îmi pare rău de el că a avut acea problemă în familie. Dar mi-a zis că soția lui se simte bine acum, și i-am trasnmis că acesta este lucrul cel mai important”, a spus Eugen Trică, la finalul meciului cu CFR Cluj.

Pentru FCU Craiova urmează deplasarea de la Dinamo, din etapa a 17-a, care se va disputa vineri (26.11.2021), de la ora 20:30. Cele mai tari faze vor fi pe sport.ro.