„Rușinos! Nu am fi buni nici în Liga 2!” Adam Nemec, dur după înfrângerea cu CFR Cluj

Adam Nemec CFR Cluj fc voluntari Superliga Adam Nemec, atacantul lui FC Voluntari / Sursa foto: Imago Images
Data publicarii: Luni 29 Ianuarie 2024, 23:07
Data actualizarii: Luni 29 Ianuarie 2024, 23:09

FC Voluntari a pierdut deplasarea cu CFR Cluj din etapa cu numărul 23 a Superligii României, scor 4-1.

Ilfovenii nu au mai câștigat de patru etape în campionat și se află în zona roșie a clasamentului. Scorul a fost deschis de Bîrligea în Gruia, în minutul 36, dar Adam Nemec a egalat în minutul 43, din centrarea lui Carnat. CFR a trecut din nou în avantaj, prin Otele, în minutul 62, după ce același Carnat a gafat decisiv.

Tachtsidis a mărit avantajul ardelenilor, două minute mai târziu, iar Michael a închis tabela de marcaj, în minutul 74. Astfel, FC Voluntari ocupă locul 14 în clasamentul Superligii, având 25 de puncte în 23 de meciuri jucate.

Adam Nemec: „Nu putem bate pe nimeni!”

Adam Nemec a vorbit la finalul meciului, extrem de supărat de înfrângerea suferită, dar și de modul în care s-a prezentat echipa. Mai mult, atacantul a criticat greșelile care au dus la golurile încasate de FC Voluntari.

„Nu am nicio explicație. Dacă faci astfel de greșeli, nu poți câștiga. Pe lângă asta, au avut șapte oportunități clare, dar au ratat. Este rușinos.

Prima parte a fost destul de bună. După astfel de greșeli, ești la pământ din punct de vedere mental. Cu o astfel de prestație, nu am fi buni nici în Liga 2. Dacă vom continua așa, va fi foarte greu pentru noi. Vom vedea, tot ce putem face este să încercăm să câștigăm meciul următor, dar mă tem că dacă vom juca la fel, nu putem bate pe nimeni”, a declarat Adam Nemec la finalul meciului.