VOLUNTARI - FCSB 2-2 | "N-am avut de ales, a trebuit sa RISC!" Reactia lui Teja dupa un nou egal! De ce a epuizat schimbarile la pauza + ce a spus despre Pintilii

Data publicarii: Sambata 02 Martie 2019, 21:12
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2019, 22:43

FCSB va incepe play-off-ul de pe locul 2 dupa egalul de la Voluntari.

FCSB s-a incurcat in startul lui 2019 la Calarasi, Chiajna si Voluntari si a ratat ocazia de a intra in play-off de pe primul loc. Antrenorul echipei, Mihai Teja, a riscat la pauza partidei de la Voluntari - el i-a introdus la pauza pe Morutan si Gnohere, dupa ce facuse o schimbare in prima repriza la accidentarea lui Mihai Pintilii.

"Am spus ca niciun meci nu este usor, toate sunt grele. Am intalnit un adversar care si-a dorit foarte mult. Noi am intrat bine in meci, am dat gol apoi am luat piciorul de pe acceleratie. Am primit gol din faza fixa, apoi am luat un nou gol in finalul reprizei.

Dupa schimbarile de la pauza am intrat din nou bine, am egalat si am mai avut ocazii. Ne pare rau ca nu am mai putut castiga. Nu am avut ce sa facem, a trebuit sa riscam. Am bagat 2 jucatori care au intrat foarte bine, era normal sa risc.

Spre final (Morutan) ne-a spus ca voia schimbare pentru ca simtea ceva, dar pana la urma n-a fost nevoie.

Nu stiu starea lui Pintilii, n-am vorbit cu doctorul. Vom vedea dupa RMN sau controlul medical, speram sa nu fie ceva grav, ci doar o contractura.

La singurele ocazii pe care le are adversarul primim gol si trebuie sa ne concentram mai bine. Nu stiu daca e probleme de pregatire, nu au fost multe accidentari, doar Planici si Pintilii. Vom vedea ce are Mihai (Pintilii).

Stoian a intrat bine, are calitate, are experienta, cu siguranta ne va ajuta" a spus Mihai Teja la Digi Sport.